Vývojáři KDE ve spolupráci se společností Slimbook oznámili 16palcový notebook KDE Slimbook VI s předinstalovaným KDE Neon s Plasmou 6. Uvnitř se nachází procesor AMD Ryzen 7 8845HS s integrovanou grafickou kartou Radeon 780M.
Ve Würzburgu dnes začala konference vývojářů a uživatelů desktopového prostředí KDE Akademy 2024. Sledovat lze také online (YouTube, Mastodon, 𝕏, …)
Byla vydána nová major verze 14 svobodného systému pro řízení přístupu k síti (NAC) PacketFence (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení o vydání. Pro uživatele předchozích verzí jsou k dispozici poznámky k aktualizaci.
Jak nahrávat zvuk z webového prohlížeče na Linuxu s PipeWire pomocí Nahrávání zvuku (Sound Recorder) a Helvum případně qpwgraph, článek na webu Libre Arts.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.9.
České bezpečnostní instituce, jmenovitě Vojenské zpravodajství (VZ) a Bezpečnostní informační služba (BIS), ve spolupráci s americkou Agenturou pro kybernetickou a infrastrukturní bezpečnost (CISA), Federálním úřadem pro vyšetřování (FBI), Národní bezpečností agenturou (NSA) a dalšími mezinárodními partnery ze Spojeného království, Austrálie, Kanady, Německa, Nizozemska, Estonska, Ukrajiny a Lotyšska vydaly upozornění (
… více »Byla vydána (𝕏) srpnová aktualizace aneb nová verze 1.93 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.93 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Společnost Laravel stojící za stejnojmenným open source PHP frameworkem získala investici 57 milionů dolarů od společnosti Accel. Především na Laravel Cloud.
Byla vydána verze 1.81.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Řešena je také zranitelnost CVE-2024-43402. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Moc bych na to nesázel, že to bude běhat bez problémů, určitě je lepší 400W zdroj.
Přesně tohle se stává při použití výkonnýho AMD K7 CPU a dnešního zdroje, kterej má většinu výkonu na 12V...
5V: +4.68 V
Ne, určitě je na 5V (jedna z posledních desek bez přídavnýho CPU napájení, dnešní desky snad všechny napájí CPU z 12V), zdroj tam dá 20A (Fortron - taky nic moc, 350W). Jinak o tomto byl pěknej článek na Svět Hardware.
ne eurocase .... 6600?? za tolik?
Já bych teda na EuroCase nepověsil nic, čeho si aspoň trošku vážím.
Běhat to URČITĚ BUDE, ale je nutné počítat s pádem počítače, hlavně u graficky náročných aplikací ( ta 12V větev to asi nedá ). Kdyby ten zdroj byl od jiné značky ( Fortron, nebo lepší tak pak by vše bylouž naprosto OK ). 300W je pro tuto sestavu absolutně dostačující.
Zrovna nedávno si jeden kolega od fochu stěžoval, že "Fortrony už nejsou co bejvaly". Podle mého zběžného pohledu je rozdíl mezi Fortronem za čtyři stovky, který má cca 350W a *pasivní* PFC, a Fortronem za sedm stovek a výše (aspoň 400W a aktivní PFC). Prvně jmenovaný je nějaký levný model, který FSP Group ani nezmiňuje na svém webu (asi se za něj stydí), možná je určen k tomu, aby firma FSP taky ukousla svůj díl z velikého tržního koláče prašivých noname zdrojů, po kterých jdou zákazníci v rozvojových zemích...
Tiskni Sdílej: