Byla vydána verze 3.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Byla vydána nová verze 8.8 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled oprav, vylepšení a novinek v oficiálním oznámení.
Byla vydána nová major verze 11.0.0 nástroje mitmproxy určeného pro vytváření interaktivních MITM proxy pro HTTP a HTTPS komunikaci. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Vypíchnuta je plná podpora HTTP/3 a vylepšená podpora DNS.
Richard Hughes na svém blogu představil nejnovější major verzi 2.0.0 nástroje fwupd umožňujícího aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů a zapojených výrobců na stránkách LVFS (Linux Vendor Firmware Service).
Počítačová hra Kvark (Steam) od studia Perun Creative dospěla do verze 1.0 (𝕏). Běží také na Linuxu.
Byla vydána (𝕏) zářijová aktualizace aneb nová verze 1.94 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.94 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
O víkendu 5. a 6. října se koná ne-konference jOpenSpace. Pokud si chcete kouzlo živých přednášek vychutnat společně s námi, sledujte live streamy: sobota a neděle. Začínáme lehce po 9 hodině ranní. Zpracované záznamy jsou obvykle k dispozici do 14 dní na našem YouTube kanále.
Hodiny s unixovým časem dnes odbily 20 000 dnů. Unixový čas je počet sekund uplynulých od půlnoci 1. ledna 1970. Dnes ve 02:00 to bylo 1 728 000 000 sekund, tj. 20 000 dnů.
Notebook NitroPad V56 od společnosti Nitrokey byl oficiálně certifikován pro Qubes OS verze 4. Qubes OS (Wikipedie) je svobodný a otevřený operační systém zaměřený na bezpečnost desktopu.
Moc bych na to nesázel, že to bude běhat bez problémů, určitě je lepší 400W zdroj.
Přesně tohle se stává při použití výkonnýho AMD K7 CPU a dnešního zdroje, kterej má většinu výkonu na 12V...
5V: +4.68 V
Ne, určitě je na 5V (jedna z posledních desek bez přídavnýho CPU napájení, dnešní desky snad všechny napájí CPU z 12V), zdroj tam dá 20A (Fortron - taky nic moc, 350W). Jinak o tomto byl pěknej článek na Svět Hardware.
ne eurocase .... 6600?? za tolik?
Já bych teda na EuroCase nepověsil nic, čeho si aspoň trošku vážím.
Běhat to URČITĚ BUDE, ale je nutné počítat s pádem počítače, hlavně u graficky náročných aplikací ( ta 12V větev to asi nedá ). Kdyby ten zdroj byl od jiné značky ( Fortron, nebo lepší tak pak by vše bylouž naprosto OK ). 300W je pro tuto sestavu absolutně dostačující.
Zrovna nedávno si jeden kolega od fochu stěžoval, že "Fortrony už nejsou co bejvaly". Podle mého zběžného pohledu je rozdíl mezi Fortronem za čtyři stovky, který má cca 350W a *pasivní* PFC, a Fortronem za sedm stovek a výše (aspoň 400W a aktivní PFC). Prvně jmenovaný je nějaký levný model, který FSP Group ani nezmiňuje na svém webu (asi se za něj stydí), možná je určen k tomu, aby firma FSP taky ukousla svůj díl z velikého tržního koláče prašivých noname zdrojů, po kterých jdou zákazníci v rozvojových zemích...
Tiskni Sdílej: