Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Moc bych na to nesázel, že to bude běhat bez problémů, určitě je lepší 400W zdroj.
Přesně tohle se stává při použití výkonnýho AMD K7 CPU a dnešního zdroje, kterej má většinu výkonu na 12V...
5V: +4.68 V
Ne, určitě je na 5V (jedna z posledních desek bez přídavnýho CPU napájení, dnešní desky snad všechny napájí CPU z 12V), zdroj tam dá 20A (Fortron - taky nic moc, 350W). Jinak o tomto byl pěknej článek na Svět Hardware.
ne eurocase .... 6600?? za tolik?
Já bych teda na EuroCase nepověsil nic, čeho si aspoň trošku vážím.
Běhat to URČITĚ BUDE, ale je nutné počítat s pádem počítače, hlavně u graficky náročných aplikací ( ta 12V větev to asi nedá ). Kdyby ten zdroj byl od jiné značky ( Fortron, nebo lepší tak pak by vše bylouž naprosto OK ). 300W je pro tuto sestavu absolutně dostačující.
Zrovna nedávno si jeden kolega od fochu stěžoval, že "Fortrony už nejsou co bejvaly". Podle mého zběžného pohledu je rozdíl mezi Fortronem za čtyři stovky, který má cca 350W a *pasivní* PFC, a Fortronem za sedm stovek a výše (aspoň 400W a aktivní PFC). Prvně jmenovaný je nějaký levný model, který FSP Group ani nezmiňuje na svém webu (asi se za něj stydí), možná je určen k tomu, aby firma FSP taky ukousla svůj díl z velikého tržního koláče prašivých noname zdrojů, po kterých jdou zákazníci v rozvojových zemích...
Tiskni
Sdílej: