NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravím, nedaří se mi přihlásit k routeru. Po zadání adresy (z návodu) routeru klasicky 192.168.1.1 se chvilku načítá, ale pak explorer i firefox nahlásí stránku nelze zobrazit. Není to můj router a potřebuju se vyhnout navrácení do továrního nastavení. Zatím jsem nezkoušel ani obligátní vytažení ze zásuvky. Jinak vše funguje, poze se nemůžu k routeru přihlásit. V návodu sem našel, že při tomto typu závady je možné zkusit vymazat cookie. To sem udělal a nic. Je možné, že někdo změnil adresu pro přihlášení k routeru? Nebo vás napadá něco? Díky
A na ping na ten adrese 192.168.1.1 router odpovida?
Asi má jinou IP, pokud všechno ostatní funguje, mělo by to jít zjistit přes arp.
nmap -sP 192.168.1.0/24
route -en
, ve Windows je to po poklepání na ikonku dvou počítačů ve stavové liště (nebo po otevření sít'ových připojení) na druhé záložce(XP) či pod položkou podrobnosti(Vista).zalez, fanatiku
nebo zkusit
ping -I eth0 224.1
ping -I eth0 -b 255.255.255.255
hmm, proc zabit den? timto zpusobem najdu vetsinu krabicek... pokud tam je linux tak je to vetsinou temer 100%
pokud nebudu chtit zabit den, tak se pripojim primo.. a ne i se zbytkem site
arp
, který poví přesně to co tazatel chce a ještě něco na víc:)
jak toto zarizeni najdu jen pomoci prikazu arp? univerzalne?
v puvodnim dotazu neni nic o tom, ze by ten router mel spusteny dhcp server, ikdyz dost casto se to da predpokladat... univerzalni to neni ani nahodou
a v tomto vlakne uz mluvime i o jinych krabickach, tj. treba ruznych wifi klientech apod... tato zarizeni se dost casto chovaji jako bridge, tedy reseni, ktere jsem popisoval je porad lepsi, nez doporucovat prohlednout zaznamy, ktere jsou v arpu..
navic, nejdriv mi tu rikate, ze pomoci broadcastu najdu spoustu dalsich veci na siti (a ze jsem mel napsat, ze se pripojim primo a ne se zbytkem site).. a potom vytahnete arp, pritom tam stejne tak nemusi (a nebyva) jen adresa brany
to pak jedine porovnat i s routovaci tabulkou a zjistit, ktery zaznam odpovida brane - ale to je pekna kravina, ze? protoze jakmile vidim routovaci tabulku, proc bych asi cumel na arp zaznamy..
Ehm?
Tiskni
Sdílej: