NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Zdravim,
rád bych si pořídil tiskárnu a samozřejmě vůbec nevím jakou. Základni podmínka je bezproblémový chod pod linuxem. Potřeboval bych jí jen k tisku textů (žádné obrázky, fotografie apod.). Dále by měla být pokud možno co nejlevnější (co sem koukal, tak laser už je na moje potřeby asi drahý). Taky by nemělo vadit, když by se na ní delší dobu netisklo (toho se zase bojím u inkoustu). Tak a teď babo raď :)
Laserovka Samsung ML-2240, malá tichá rychlá elegantní; jazyk SPL je velice dobre podporován splix-em.
Nebo inkousty od HP, ale pozor na GDI tiskarny, HP se sice snaží, ale když se sekne papír tak pouklízet v počítači aby to opravdy zrušilo tisk není žádná sranda
Co se týká zasychání: roky jsem používal šlíchačku od Olivety, šly do ní po úpravě narvat kartridge od HP, ale to plnění a občasná masáž zaschlé hlavy která při tom dostávala neskutečně zabrat mě dost štvalo. Většinou fungovaly jen cca 3/4 trysek. Pak HP změnilo technologii a já tiskárnu s klidným svědomím a úlevou vyhodil
Ja koupil na Aukru starsi HP Laserjet 1100 za 500,- - v Linuxu jede v pohode.
Mel jsem tu cest s nekolika (>10) kousky hplj1000 . U vsech se po case projevoval problem se separatorem papiru - to je ten nesmysl co zajistuje ze se k valci dostane pouze jeden list papiru. Jeden cas byly k sehnani nahradni sady pro vymenu inkriminovane casti tiskarny, ale dneska to bude asi prima soucast historie tisku. Na netu je k nalezeni nekolik navodu na jednoduhou opravu - treba tady https://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/41851 . Kolega ma jednu HPLJ1100 doma uz nejakych 7 let a nestezuje si.
Xerox 3117 se dá také použít, pod linuxem funguje, přijde asi na 1200,- a je to laserovka. Na malou zátěž docela v pohodě. Koupili jsme jich víc protože jsem potřebovali do slévárny nějaké tiskárny na jedno použití (životnost tiskárny je tam zhruba od 3 měsíců do 1 roku) a dokonce jsme potřebovali i nějaké náhradní tonery.
Díky všem za tipy. Ten xerox vypadá pro můj účel asi nejlíp.
Tiskni
Sdílej: