Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
Společnost Purism stojící za linuxovými telefony a počítači Librem má nově v nabídce postkvantový šifrátor Librem PQC Encryptor.
VirtualBox, tj. multiplatformní virtualizační software, byl vydán v nové verzi 7.2. Přehled novinek v Changelogu. Vypíchnou lze vylepšené GUI.
Eric Migicovsky, zakladatel společnosti Pebble, v lednu oznámil, že má v plánu spustit výrobu nových hodinek Pebble s již open source PebbleOS. V březnu spustil předprodej hodinek Pebble Time 2 (tenkrát ještě pod názvem Core Time 2) za 225 dolarů s dodáním v prosinci. Včera představil jejich konečný vzhled (YouTube).
Byla oznámena nativní podpora protokolu ACME (Automated Certificate Management Environment) ve webovém serveru a reverzní proxy NGINX. Modul nginx-acme je zatím v preview verzi.
Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.08. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Společnost Perplexity AI působící v oblasti umělé inteligence (AI) podala nevyžádanou nabídku na převzetí webového prohlížeče Chrome internetové firmy Google za 34,5 miliardy dolarů (zhruba 723 miliard Kč). Informovala o tom včera agentura Reuters. Upozornila, že výše nabídky výrazně převyšuje hodnotu firmy Perplexity. Společnost Google se podle ní k nabídce zatím nevyjádřila.
Intel vydal 34 upozornění na bezpečnostní chyby ve svých produktech. Současně vydal verzi 20250812 mikrokódů pro své procesory řešící 6 bezpečnostních chyb.
Zdravim,
všimnul jsem si, že zhruba s přeinstalováním počítače (což může ale taky nemusí být příčina) mi obdivuhodně klesla kapacita baterie. Na baterce je napsáno, že je 10.8V - 4.8 AHr, což si překládám tak, že by se mělo jednat o baterku s kapacitou 4800mAh.
Jenže, cat /proc/acpi/battery/C179/info
present: yes
design capacity: 638 mAh
last full capacity: 638 mAh
battery technology: rechargeable
design voltage: 11100 mV
design capacity warning: 32 mAh
design capacity low: 7 mAh
capacity granularity 1: 100 mAh
capacity granularity 2: 100 mAh
model number: Primary
serial number: 03740 2006/01/12
battery type: LIon
OEM info: Hewlett-Packard
tím jsem sice dosáhnul po třech letech skvělého poměru design/last full capacity, ale něco mi říká, že 20 min. s max. plnou baterkou není úplně normální.
než se začnu shánět po nové baterce, chtěl jsem se zeptat, jestli se s tím někdo nesetkal - čiliže špatně přečtenou design capacity, nebo jestli je to "normální".
Bývalo dobrým zvykem, že "design capacity" byla pro daný palivoměr konstantní. Měnila se "full charge capacity", vypočítaná z posledního úplného nabíjecího cyklu (zda byl úplný, to se hodnotí běžně podle nějakých prahových napětí, která jsou taky uložena jako parametry v EEPROMce palivoměru uvnitř battery packu). Je možné, že ten údaj mrví ACPI BIOS, nebo možná přímo palivoměr.
BTW je to zřejmě irelevantní. Po třech letech je téměř jisté, že ty články jsou v háji. Takže pokud nechcete baterku repasovat výměnou článků (a řešit reset palivoměru), tak je vcelku jedno, jestli tu 20% kapacitu hlásí tahle nebo tamta položka ve výpisu, protože ten údaj každopádně zřejmě sedí :->
Mám naprosto stejný problém. Dneska mi NB na baterii vydrží sotva 5 minut.
present: yes
design capacity: 284 mAh
last full capacity: 284 mAh
battery technology: rechargeable
design voltage: 10800 mV
design capacity warning: 15 mAh
design capacity low: 3 mAh
capacity granularity 1: 100 mAh
capacity granularity 2: 100 mAh
model number: Primary
serial number: 01392 2006/09/18
battery type: LIon
OEM info: Hewlett-Packard
Tiskni
Sdílej: