Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Ahoj,
mohl by mi prosim nekdo vysvetlit k cemu je dobre baterii dobijet pouze do urcite casti, v pripade navodu na thinkwiki.org do 70%? Pres modul tp_smapi jsem si tuto moznost zapnul ale nepochopil jsem podstatu. Je mi jasne ze to je pro zvyseni doby zivostnoti baterie ale znamena to tedy ze to je za cenu tech vrchnich 30%? Taky me napada ze kdyz notebook vypnu tak se stejne dobije na plnou kapacitu nebo se pletu?
Diky za info :)
Není to blbost.
LiIon akumulátory sice netrpí paměťovým efektem, ale plně nabitá LiIon baterie nevratně ztratí při pokojové teplotě za rok 20% své kapacity.
Většina notebooků je provozována převážně připojená na adaptér, tudíž je zbytečné udržovat baterii nabitou na 100% a každý rok ztratit 20% kapacity, kdyz baterie nabitá na 80% ztratí jen 6%.
Podobná závislost je na teplotě, ale nepředpokládám, že by lidé kvůli tomu skladovali notebooky v lednici. Udržovat nabití na 80% přinese dostatečný užitek.
Jasne.... diky za vysvetleni.
Vsiml jsem si ale ze se akumulator na maximum nanabije ani kdyz je NB vyply a pripojeny k siti. Takze pokud vim ze budu potrebovat co nejdelsi vydrz baterky napriklad do vlaku tak budu muset tuto funkci vypnout ze. Je tu nevyhoda v tom ze jsem byl zvykly pokazde NB pripojit do site a kdyz jsem s nim nekam sel kde nebyla moznost ho pripojit tak jsem spolehal ze bude nabity na 100% takze ted uz jenom jestli mi za to stoji si hlidat stav nabiti sam a mit baterku s delsi zivotnosti :)
Jasne Kozzi a budu to pokazde prendavat :D No spis si rikam jestli to stoji za to - budu sice mit o trosku delsi zivotnost baterky ale taky kratsi zivotnost vydrze na baterku jelikoz tam bude porad max tech 70 resp. 80% max. Na druhou stranu si nepamatuju kdy jsem potreboval vyuzit plnou kapacitu baterky. Na plny nabiti vydrzi pri beznym pouzivani tak 4h a u tech 80% to budou tak 3:20...... No proste nebudu z toho spat :D
Tiskni
Sdílej: