Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Ahoj,
mohl by mi prosim nekdo vysvetlit k cemu je dobre baterii dobijet pouze do urcite casti, v pripade navodu na thinkwiki.org do 70%? Pres modul tp_smapi jsem si tuto moznost zapnul ale nepochopil jsem podstatu. Je mi jasne ze to je pro zvyseni doby zivostnoti baterie ale znamena to tedy ze to je za cenu tech vrchnich 30%? Taky me napada ze kdyz notebook vypnu tak se stejne dobije na plnou kapacitu nebo se pletu?
Diky za info :)
Není to blbost.
LiIon akumulátory sice netrpí paměťovým efektem, ale plně nabitá LiIon baterie nevratně ztratí při pokojové teplotě za rok 20% své kapacity.
Většina notebooků je provozována převážně připojená na adaptér, tudíž je zbytečné udržovat baterii nabitou na 100% a každý rok ztratit 20% kapacity, kdyz baterie nabitá na 80% ztratí jen 6%.
Podobná závislost je na teplotě, ale nepředpokládám, že by lidé kvůli tomu skladovali notebooky v lednici. Udržovat nabití na 80% přinese dostatečný užitek.
Jasne.... diky za vysvetleni.
Vsiml jsem si ale ze se akumulator na maximum nanabije ani kdyz je NB vyply a pripojeny k siti. Takze pokud vim ze budu potrebovat co nejdelsi vydrz baterky napriklad do vlaku tak budu muset tuto funkci vypnout ze. Je tu nevyhoda v tom ze jsem byl zvykly pokazde NB pripojit do site a kdyz jsem s nim nekam sel kde nebyla moznost ho pripojit tak jsem spolehal ze bude nabity na 100% takze ted uz jenom jestli mi za to stoji si hlidat stav nabiti sam a mit baterku s delsi zivotnosti :)
Jasne Kozzi a budu to pokazde prendavat :D No spis si rikam jestli to stoji za to - budu sice mit o trosku delsi zivotnost baterky ale taky kratsi zivotnost vydrze na baterku jelikoz tam bude porad max tech 70 resp. 80% max. Na druhou stranu si nepamatuju kdy jsem potreboval vyuzit plnou kapacitu baterky. Na plny nabiti vydrzi pri beznym pouzivani tak 4h a u tech 80% to budou tak 3:20...... No proste nebudu z toho spat :D
Tiskni
Sdílej: