Netwide Assembler (NASM) byl vydán v nové major verzi 3.00. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
Linuxová distribuce Frugalware (Wikipedie) ke konci roku 2025 oficiálně končí.
Byla vydána nová verze 3.0.6 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP bude brzy k dispozici také na Flathubu.
Americký výrobce čipů AMD uzavřel s americkou společností OpenAI smlouvu na několikaleté dodávky vyspělých mikročipů pro umělou inteligenci (AI). Součástí dohody je i předkupní právo OpenAI na přibližně desetiprocentní podíl v AMD.
Byla vydána nová verze 10.1 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Uživatel je nově varován, když se nepoužívá postkvantovou výměnu klíčů.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy z konference LinuxDays 2025.
Na konferenci LinuxDays 2025 byl oficiálně představen nový router Turris Omnia NG.
Přímý přenos (YouTube) z konference LinuxDays 2025, jež probíhá tento víkend v Praze v prostorách FIT ČVUT. Na programu je spousta zajímavých přednášek.
V únoru loňského roku Úřad pro ochranu osobních údajů pravomocně uložil společnosti Avast Software pokutu 351 mil. Kč za porušení GDPR. Městský soud v Praze tuto pokutu na úterním jednání zrušil. Potvrdil ale, že společnost Avast porušila zákon, když skrze svůj zdarma dostupný antivirový program sledovala, které weby jeho uživatelé navštěvují, a tyto informace předávala dceřiné společnosti Jumpshot. Úřad pro ochranu osobních údajů
… více »Google Chrome 141 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 141.0.7390.54 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 21 bezpečnostních chyb. Za nejvážnější z nich (Heap buffer overflow in WebGPU) bylo vyplaceno 25 000 dolarů. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Dobrý den,
PC: HP Pavilion dv6105ea OS: Mandriva 2009 WLAN: Broadcom Corporation BCM4311 802.11b/g
- při nastavování bezdrátového připojení jsem použil ovladač z windows pomocí indiswraperu (snad správně)
- kontrolka mi problikává (v XP i UBUNTU svítila nepřerušovaně)
- sítě se zobrazují, ale přesto se nelze připojit....????
Díky Petr
http://www.nabble.com/-Bug-44384--NEW:-BCM4311-doesn%27t-work-in-Mandriva-2009.0-RC2-td19722715.html
Znamy bug uz z Mandriva 2009 RC2. Na spodu threadu je riesenie.
Diky moc za ochotu, ale s tím si přes všechnu snahu neporadím.... Nastavoval jsem a nastavoval... zkoušel - nic
Přeinstaloval jsem Mandrivu a znovu zkusill nastavit ovladač přes indiswraper (soubor .inf) a ejhle funguje...
Kontrolka neproblikává, svítí.. Google nabíhá.... MANDRIVA VÍTĚZÍ.... OK
Tiskni
Sdílej: