Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Zdravim. Mam Ubuntu 8.04 a mám problém s integrovanou grafikou. Jedná se o chipset SIS 671 a grafika GMA950. Píše mi to, že je akcelerované prostředí, v tom obrázku se třemi točícími kolečky to dává kolem 150-200FPS. Ale když pustím jakoukoli hru, seká se. Například Extreme tux racer nebo Super tux (něco jako mário s tučnákem), což je 2D hra a stejně je hodně moc škubaná. Nevíte někdo co s tím? Díky moc, nevím si s tím rady. Zkoušel jsem co je na wiki. Zde to, co mě vyjelo ke grafické kartě po příkazu lspci: VGA compatible controller: Silicon Integrated Systems [SiS] 771/671 PCIE VGA Display Adapter (rev 10)
myslim ze jsis odpovedel sam ...
Tvoje grafika bohuzel neni GMA950, (tam bz 3d podpora fungovala -aspon doufam) ale mas grafiku od SiS (jak pises na konci) 3d ovladace existuji k nekterym modelum (hlavne hodne starym) :( Zkus hledat na netu.
200 fps v glxgears je zatracene malo -> ukazuje to ye to rendenuje CPU
supertux se da hrat i s 2d kartou ale musis vypnout v nastaveni pouziti OpenGL
Tux racer bez 3D akcelerace nejede plynule snad na nicem.
Mno mě to píše že ale mam rozchoděný 3D
Ještě mě napadlo, jestli nepomůžou údaje o základní desce. Jedná se o Packard Bell BV GA-T671MG. SiSoft Sandra (v xpčkách) mě eště ukazuje IMEDIA J2422. S ovladači na windows sou taky docela problémy najít. Podle mě, když seženu ovladače, tak v pohodě 3D dá.
tohle uz se tu resilo, intel gma 950 jela jak blesk se starickym i810, na intel ovladacich je to ale naprosta zoufalost, musis pockat az vyjde novej xorg a zaclenej ti ho do distribucniho kanalu spolu s intel driverem 2.6.x a pak nezbyva nez doufat, protoze, co jsem zatim slysel i810 se to vykonem nevyrovna
Tiskni
Sdílej: