Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.04 s kódovým názvem Lunar Lobster. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.04 mělo vyjít 20. dubna 2023.
Linuxová distribuce OpenMandriva byla vydána ve verzi ROME 23.03. Název ROME říká, že se jedná se o průběžně aktualizovanou (rolling) edici. Stabilní edice nese název Rock, aktuálně OpenMandriva Lx 4.3 Dysprosium.
Tento pátek od 14:00 proběhne v Brně na FI MUNI konference DevConf Mini. Na programu je celá řada zajímavých přednášek od testování releasů Fedory, přes super počítače nebo Big Data, až po závody autonomních aut. Konferenci bude možné sledovat i na online streamu.
Minulý týden proběhla hackerská soutěž Pwn2Own Vancouver 2023. Adobe Reader, Microsoft SharePoint, Oracle VirtualBox, Tesla, Ubuntu Desktop, Windows 11, macOS, Microsoft Teams, VMWare Workstation. Vše hacknuto. Synacktiv získal 530 000 dolarů a Teslu Model 3.
Byla vydána nová stabilní verze 3.5 svobodného 3D softwaru Blender. Přehled novinek i s náhledy v oznámení o vydání a na YouTube.
Po 5 měsících vývoje od vydání verze 6.1 byla vydána nová verze 6.2 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Dolphy bylo vybráno na počest amerického jazzového altsaxofonisty, flétnisty a basklarinetisty Erica Dolphyho.
Koupil jsem si skener Canon Lide 100, který se mi velmi líbil, ale zjistil jsem že šance ho zprovoznit pod Linuxem je prakticky nulová, tak hledám nějakou alterneativu, nevíte o skeneru, který by nebyl moc velký a pracoval pouze na napájení z USB portu? Samozřejmostí by měla být podpora v Linuxu :)
Já vlastním skener Mustek BearPaw 2400CU Plus. Je napájeny jen z USB, kvalita na domácí použití naprosto stačí a zprovozneni pod Linuxem je otázkou pár minut a jednoho HOWTO na internetu.
Díky, zkusím projít skenery Mustek, původně jsem uvažoval o Epsonu, ale nechci další adapter a tam jsem podobný model nenašel bez adapteru nenašel, celkem se mi líbí Mustek 2448CU PRO.
Doufám, že vyberete správně. Podpora pro můj Mustek totiž není oficiální a přístroj není ani přímo podporovaný knihovnou SANE. Přímo pro můj model existuje již zmiňované HOWTO, které celou instalaci jednoduše vysvětluje (stačí z instalačního CD zkopírovat soubory s firmware do složek SANE). Pokud zvolíte jiný model, raději si nejdříve projděte na fórech zkušenosti jiných uživatelů.
Zdravim
Potvrzuju ze Lide 25 chodi pod linuxem out-of-the-box, artefakty v obraze jsem nezaznamenal. Rychlosti skenovani nepatri k nejrychlejsim a dela celkem randal, jsem s nim v knihovne velmi "popularni"
[petr@soban ~]$ xsane -v xsane-0.996 © 1998-2007 Oliver Rauch E-mail: Oliver.Rauch@xsane.org balík xsane-0.996 kompilováno s GTK-2.14.5 with color management function bez podpory programu GIMP Výstupní formáty xsane: jpeg, pdf(compr.), png, pnm, ps(compr.), tiff, txtA bez problému - nikdy jsem neměl problém kromě zmiňovaného blbého nastavení.
Od Canonu po této zkušenosti už určitě nic kupovat nebudu, ale díky :)
Tiskni
Sdílej: