Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
WordPress (Wikipedie), open source systém pro správu webového obsahu (CMS), zítra slaví 20 let. První verze byla vydána 27. května 2003.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno ve verzi 1.34. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Od verze 1.6 lze pomocí "deno compile" sestavit ze zdrojových kódů binární spustitelný soubor. Nově "deno compile" podporuje také npm balíčky.
Aktuálně posledním 14. open source filmem od Blender Studia je CHARGE (YouTube). Dokončuje se 15. film Pet Projects. Začíná se pracovat na 16. filmu s pracovním názvem Project Gold.
Thunderbird má nové logo.
Není zcela jednoduché rozchodit v Linuxu kameru IPU6 umístěnou v noteboocích Dell Latitude 9420, Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 10, Lenovo ThinkPad X1 Nano Gen 2, Lenovo ThinkPad X1 Yoga Gen 7 a dalších. Ve Fedora Linuxu je to teď snadnější. Hans de Goede informuje o podpoře kamery IPU6 ve Fedora Linuxu pomocí balíčků umístěných na RPM Fusion.
Společnost AMD na YouTube představila a oznámila prodej grafické karty Radeon RX 7600. Cena začíná na 269 dolarech.
Podman Desktop dospěl do verze 1.0. Jedná se o grafickou nadstavbu nad nástrojem Podman, jenž umožňuje vytvářet a provozovat kontejnery, aniž by uživatel potřeboval práva roota.
V květnu 2020 Facebook oznámil, že kupuje Giphy s animovanými gify za 400 milionů dolarů. V říjnu 2022 britský Úřad pro hospodářskou soutěž a trhy (CMA) nařídil společnosti Meta (Facebook) službu Giphy prodat. Stalo se tak včera. Za 53 milionů dolarů ji koupil Shutterstock.
Byla vydána nová major verze 16 softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Notbook Dell mini 9 s Ubuntu 8.04
Externí myška Logitech VX nano - bezdratová.
Vytvořil jsem "nějak" udev pravidlo, které vytváří link na zařízení, pravidlo je zařazeno f souboru s čílsem cca. 11 (prakticky je to cca. 2. soubor pravidel). Pravidlo funguje a vytvoři hezky linku /dev/input/vxnano (přes id zjištěné přes lsusb). Již existuje (vytváří se) i '/dev/input/by-id/usb-Logitech_USB_Receiver-event-mouse' ... samo se to tam udělalo :) ... ale na níže uvedenou potíž to nemá vliv ať použiji vxnano nebo usb-Logitech_USB_Receiver-event-mouse.
V xorg.conf se na tuto myšku napojim přes tuto linku a ovladačem 'evdev' - myška má specifické nastavení včetně horizontálního scrolování pře výklopné kolečko - nastavení není problém to zvládám zatím bravurně :).
Vše funguje jak má a je to super, ale jen za prřepokladu, že je 'USB přijímač' zasunut v portu USB PŘED spuštěním X-ek.
Pokud je 'přijímač' vložen dodatečně nebo je odebran a opětovně vložen, tak již není funkční - respektivej je, ale ne jako specifické zařízení vxnano, ale jako běžná myš (výklopné kolečko nefunguje).
V xorg.conf mám 3 sekce Generická myška (pro cokoliv), Touchpad, VX nano, s tím že první je Core a ostatní SendCoreEvents.
Pokud odstranim 1. a prohlasim Core Touchpad, tak vxnano při vložení 'přijímače' až po startu X-ek (nebo odpojení a připojení) již nefunguje vůbec. Po odpojení 'přijmače' je v logu zmínka o unload modul evdev - cože nevim jestli něco znamena :)
Fčul nevím jak mám postupovat abych odhalil svou neznalost. Předpokládám buď, že se se udev pravidlo neprovede při opětovném připojení a tudíž se myška chytí jako 'input/mouse' nebo, že se myška chytí správně - ale neuplatní se sekce z xorg.conf.
Prosím o radu jak postupovat v odhalení CO se děje a jak postupovat abych se dopracoval výsledku (netbook nemám nyní před sebou - až večer).
Dík za nápady - je zvláštní, že u nastavování serverů toto člověk nikdy nepotřebuje :)
PS: Buď je třeba vytvářet pravidlo nebo využít někde vzniknuvšího 'usb-Logitech_USB_Receiver-event-mouse', bo input/eventX mění pořadí v závislosti na připojených zařízeních (myší apod.) tím pádem vzniká zmatek a touchpad je pak namísto externí myšky a definice specifického nastavení + evdev vede k nestabilitě X-ek (po přihlášení se Xka resetnú).
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: