Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Chtel bych s kamosema rozjet jeden projekt, ale delame jeste skolu a ted nevim, jestli se slozit na nejakej server nebo staci pecko. Bude to chtit vykon, aspon Dual-Core a SATA. Nasel jsem na netu zajimavy a hlavne docela levny repasovany servery. Zatim sem procital diskuze, ale nemam s tim jste moc zkusenosti.
Zajimavy server jsem nasel tady, myslim to HP DL145.. www.repasovane-servery.cz
Ma teda smysl poridit tento server i kdyz repasovany, na novej fakt nemam nebo to rozjet na pc ?
O projektu - pobezi to na Linuxu, vlastni server na webhosting s databazemi, s navstevnosti max 30000 lidi denne + na zacatek i herni server.
V tom, co jsi napsal je velké množství neznámých.
Typ serveru na odkaze www.repasovane-servery.cz je vhodny do serverovny, kde se platí za zabrané místo.
Dále je důležité vědět, jak máš omezený či placený přístup do serverovny. PC komponenty jsou levnější, ale s větší pravděpodoobností výpadku. Serverové komponenty jsou (mely by byt) stabilnější).
Kdybych měl omezený roozpočet, tak bych volil PC s externím HW watchdogem. Ale vaší situaci si musíte sami komplexně posoudit.
Spoustu veci z katalogu nemaji a nedokazou je dodat - musel jsem objednat jiny server nez jsem puvodne chtel (samozrejme drazsi, ale zato i vykonnejsi). Na druhou stranu kdyz dodaji tak je ten server fakt super a za pomerne nizkou cenu. Navic se pravdepodobne pri preprave poskodil jeden ze zdroju, tak jsem ho poslal zpet na reklamaci a potom dlouho dlouho ticho. 30 dni bylo davno pryc, telefon nikdo nezvedal, emaily bez odpovedi a teprve kdyz jsem pohrozil pravnikem tak ten zdroj prisel.
Tolik moje zkusenost s nakupem...
S těma chlápkama z Czech-Server.cz mám taky špatný zkušenosti. Měl jsem štěstí a nakonec se mi podařilo jim server po domluvě a s malou ztrátou vrátit. Nicméně jsem zkusil jít do použitého serveru podruhý a pořídil to HPčko DL145, na který nedám dopustit :)
Jo, tak tu HP DL145 jsem si od nich koupil taky a jsem fakt spokojenej. Rychlej a stabilní server, zatím žádný problém. Linux se nainstaloval sám, jak víno. Napiš konkrétněji co tam budeš provozovat. Mě na tom krásně běží Linux s Apachem, PHP a databáze MySQL a chtěl bych zkusit FireBird.
Tiskni
Sdílej: