Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Chtel bych s kamosema rozjet jeden projekt, ale delame jeste skolu a ted nevim, jestli se slozit na nejakej server nebo staci pecko. Bude to chtit vykon, aspon Dual-Core a SATA. Nasel jsem na netu zajimavy a hlavne docela levny repasovany servery. Zatim sem procital diskuze, ale nemam s tim jste moc zkusenosti.
Zajimavy server jsem nasel tady, myslim to HP DL145.. www.repasovane-servery.cz
Ma teda smysl poridit tento server i kdyz repasovany, na novej fakt nemam nebo to rozjet na pc ?
O projektu - pobezi to na Linuxu, vlastni server na webhosting s databazemi, s navstevnosti max 30000 lidi denne + na zacatek i herni server.
V tom, co jsi napsal je velké množství neznámých.
Typ serveru na odkaze www.repasovane-servery.cz je vhodny do serverovny, kde se platí za zabrané místo.
Dále je důležité vědět, jak máš omezený či placený přístup do serverovny. PC komponenty jsou levnější, ale s větší pravděpodoobností výpadku. Serverové komponenty jsou (mely by byt) stabilnější).
Kdybych měl omezený roozpočet, tak bych volil PC s externím HW watchdogem. Ale vaší situaci si musíte sami komplexně posoudit.
Spoustu veci z katalogu nemaji a nedokazou je dodat - musel jsem objednat jiny server nez jsem puvodne chtel (samozrejme drazsi, ale zato i vykonnejsi). Na druhou stranu kdyz dodaji tak je ten server fakt super a za pomerne nizkou cenu. Navic se pravdepodobne pri preprave poskodil jeden ze zdroju, tak jsem ho poslal zpet na reklamaci a potom dlouho dlouho ticho. 30 dni bylo davno pryc, telefon nikdo nezvedal, emaily bez odpovedi a teprve kdyz jsem pohrozil pravnikem tak ten zdroj prisel.
Tolik moje zkusenost s nakupem...
S těma chlápkama z Czech-Server.cz mám taky špatný zkušenosti. Měl jsem štěstí a nakonec se mi podařilo jim server po domluvě a s malou ztrátou vrátit. Nicméně jsem zkusil jít do použitého serveru podruhý a pořídil to HPčko DL145, na který nedám dopustit :)
Jo, tak tu HP DL145 jsem si od nich koupil taky a jsem fakt spokojenej. Rychlej a stabilní server, zatím žádný problém. Linux se nainstaloval sám, jak víno. Napiš konkrétněji co tam budeš provozovat. Mě na tom krásně běží Linux s Apachem, PHP a databáze MySQL a chtěl bych zkusit FireBird.
Tiskni
Sdílej: