Počítačové hře Doom je dnes 30 let. Vydána byla 10. prosince 1993. Zahrát si ji lze také na Internet Archive.
V srpnu společnost HashiCorp přelicencovala "své produkty" Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad a Waypoint z MPL a Vagrant z MIT na BSL (Business Source License). V září byl představen svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Na konferenci Open Source Summit Japan 2023 byl představen (YouTube) svobodný a otevřený fork Vaultu s názvem OpenBao (GitHub).
Na dnes plánované vydání Debianu 12.3 bylo posunuto. V jádře 6.1.64-1 v souborovém systému ext4 je chyba #1057843 vedoucí k možnému poškození dat.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Tak od ledna linuxové terminály, výchozí pozadí i celé desktopy v barvě "broskvového chmýří", v barvě "jejíž všeobjímající duch obohacuje mysl, tělo i srdce". Barvou roku 2024 je PANTONE 13-1023 Peach Fuzz.
Byla vydána verze 10 linuxové distribuce Freespire (Wikipedie). Jedná se o bezplatnou linuxovou distribuci vyvíjenou společností PC/OpenSystems LLC stojící za komerční distribucí Linspire (Wikipedie), původně Lindows.
Binarly REsearch před týdnem informoval o kritických zranitelnostech UEFI souhrnně pojmenovaných LogoFAIL. Tento týden doplnil podrobnosti. Útočník může nahradit logo zobrazováno při bootování vlastním speciálně upraveným obrázkem, jehož "zobrazení" při bootování spustí připravený kód. Pětiminutové povídání o LogoFAIL a ukázka útoku na YouTube.
Byla vydána listopadová aktualizace aneb nová verze 1.85 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.85 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
git.kernel.org je nově oficiálně také v tmavém vzhledu.
Richard Hughes na svém blogu oznámil, že počet aktualizací firmwarů pomocí služby LVFS (Linux Vendor Firmware Service) přesáhl 100 milionů. Přehled podporovaných zařízení, nejnovějších firmwarů nebo zapojených výrobců na stránkách LVFS.
Dostalo se mi do rukou zařízení pro převod analogového signálu do počítače MSI MOVIE VOX mini PLUS USB: www.lan-shop.cz/tv-tunery-a-video-karty/microstar/71070
Chtěl bych k počítači s Linuxem připojit analogovou videokameru.
Můžete mi prosím poradit, jakým směrem se vydat pro zprovoznění tohoto zařízení pod Linuxem?
Zařízení se na usb portu hlásí jako usb 2861. V linuxu je ovladač em28xx, který by měl podporovat některá zařízení založená na 2861.
id: 1d19:6901
Zkoušel jsem id přidat do zdrojáku ovladače em28xx a skoušet pak natahovat modul s parametrem card=<n>, abych zkusil, jestli MOVIE VOX nebude podobné nějakému zařízení, které už v ovladači em28xx podporované je. Ale bezvýsledně.
MOVIE VOX je skoro identický se zařízením www.lan-shop.cz/tv-tunery-a-video-karty/yakumo/36839 ale když byl modul em28xx natažen, aby se MOVIE VOX tvářil jako yakumo, tak se MOVIE VOX inicializoval jako zařízení s USB1 a ne USB2.
Také jsem nahrál ve Windows XP komunikaci ovladače MOVIE VOX se zařízením přes USB sběrnici nástrojem USBSnoop.
Nevíte někdo, jakým způsobem by se mohl ovladač em28xx modifikovat, aby zařízení MOVIE VOX fungovalo? (S programováním ovladačů pro linux moc zkušeností nemám)
Díky
Na otázku zatím nikdo bohužel neodpověděl.
Tiskni
Sdílej: