Český úřad zeměměřický a katastrální zavedl u anonymního nahlížení do katastru nemovitostí novou CAPTCHA ve formě mapové puzzle: nepřihlášení uživatelé musí nově správně otočit devět dlaždic v 3x3 poli tak, aby dohromady daly souvislý obrázek výseče reálné mapy, přičemž na to mají pouze jeden časově omezený pokus. Test je podle uživatelů i odborníků příliš obtížný a na sociálních sítích pochopitelně schytává zaslouženou kritiku a
… více »Byla vydána verze 1.95.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.
Mozilla prostřednictvím své dceřiné společnosti MZLA Technologies Corporation představila open-source AI klienta Thunderbolt. Primárně je určený pro firemní nasazení.
Firma Cal.com oznámila, že přesouvá svůj produkční kód z otevřeného do uzavřeného repozitáře z důvodu bezpečnostního rizika umělé inteligence, která prý dokáže vyhledávat a zneužívat zranitelnosti rychleji, než by je jejich vývojářský tým stíhal opravovat. Zároveň zveřejnila samostatnou, open-source verzi Cal.diy pod licencí MIT, ovšem bez řady původních funkcí. O tom, zda je toto opatření rozumné, existují pochyby. … více »
Vývojáři KDE na Mastodonu oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 26.04. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.
Kryptografická knihovna OpenSSL byla vydána v nové verzi 4.0. Přehled změn v souboru CHANGES.md na GitHubu. Odstraněna byla podpora SSLv2 Client Hello a SSLv3. Ve výchozím nastavení byla zakázána podpora odmítnutých eliptických křivek v TLS dle RFC 8422. Přibyla například podpora Encrypted Client Hello (ECH, RFC 9849).
curl up 2026, tj. setkání vývojářů a uživatelů curlu, proběhne opět v Praze. O víkendu 23. a 24. května v Pracovně.
Aplikace pro ověřování věku uživatelů on-line platforem je technicky hotová a brzy bude k dispozici pro občany EU, oznámila dnes předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Půjde podle ní o bezplatné a snadno použitelné řešení, které pomůže chránit děti před škodlivým a nelegálním obsahem. Aplikace bude podle ní fungovat na jakémkoli zařízení a bude zcela anonymní.
V prosinci 2012 byla z linuxového jádra odstraněna podpora procesorů 386. Včera započalo odstraňování podpory procesorů 486.
IuRe (Iuridicum Remedium) vyhlásila Ceny Velkého bratra za rok 2025. Slídily roku jsou automobilka Volkswagen, Meta a česká Ministerstva vnitra a průmyslu a obchodu. Autorem Výroku Velkého bratra je dánský ministr spravedlnosti zpochybňující právo na šifrovanou komunikaci. Naopak Pozitivní cenu získali studenti Masarykovy univerzity za odpor proti nucení do používaní aplikace ISIC.
. Ale nove instalovany system me pokazde hodi segfault . Skousel jsem jak 32 bit debian ( stable , testing ) . 64 bit verze debianu se odmítly nainstalovat uplne ( nepustil se instalator jen tam blikalo bile podtrzitko ) - Ubuntu x64 netinstall ( pomocí unetbootin ) , najelo a v poradku se nainstalovalo , ale zachvíli take hodilo segafault ( v 90 % to hazi segfault pri praci s apt ve vsech distrech ) . Mel jsem podezreni na disk , ale ten jsem vymenil ( radic to taky nejni pac 1 byl pata tedka je tam WD gp 1tb ) , Zdroj je taky nová . Jedine co by mohlo ze je spatna cela deska , nebo ta deska nemam rada 800 mhz pameti (je tam osazen 2 gb modul od zepelinu ) . ze zoufalosti jsem tam skousel instalovat i visty , ty sli a nepadali (bezeli zhruba a necelou hodku ) . Tak se tazi zda je to Hw problem nebo nejaky bug .
Prikladam jeste syslog .
Hw : INTEL D945GCLF2 Little Falls 2 ( Atom 330 ) 2 gb ram zepelin 800 mhz 1 tb Western Digital GP sata2 nový zdroj 350w atx 2.0 a jeste tam je Dvbt karta AverTV Super 007
Čo sa týka tých ramiek odporúčak skúsiť nejaku inú ramku.. ja mam ASUS ITX-220 maticnu a ta ma 2 ramky a podaril sa mi husarsky kusok.. dal som do nich 2x 2GB moduly A-Data 800mhz Extreme edition a ono to slape bez problemov na 533mhz. tak ze klobuk dolu a aj v dual chanel.
Tiskni
Sdílej: