Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Chcel by som sa opýtať, či nahodou neexistuje nejaký program na redukciu šumu mikrofónu. Ide o to že ked niekomu volám na notebooku so vstavaným mikrofónom cez skype, tak to dosť praskoce a šumí. Upozornil ma na to kamarát, ktorý ma mac a ma na to nejaký program. Ked ho nemá zapnutý, tak ma skoro rovnaký šum ako ja. Skúsil som hladať a nič som nenašiel. Mam notebook Asus M50VC a OpenSUSE 64 bit s KDE 4.3 Ďakujem
Možná existuje...
Pravděpodobně to bude způsobeno nedostatečnou citlivostí mikrofonu v notebooku, případně chytáním rušení z okolí (praskání klidně může být rušení od sběrnice, špatně filtrované napájení i jiné věci)
Nejlepším řešením by byl externí mikrofon na vhodném místě (u pusy), ale to není tak elegantní, jako mluvit jen tak do vzduchu...
Nebo zkusit nějak zapnout přídavné zesílení mikrofonu, pokud to jde... ale pak tam budete mít i více zvuků z okolí
Přirovnal bych to k dotazu typu: chrchlou mi repráčky v notebooku (v monitoru) při přehrávácí písniček, nevíte o nějakém sw, aby to hrálo čistě?
Proč se snažit obcházet chyby HW a pohodlnost uživatele nějakým SW řešením?
Ked sme pri tom, mám taku supravu so sluchátka mi a mikrofónom. JA som sa chcel len opýtať či by sa množstvo šumu nedalo nejako softvérovo zmenšiť. Inšpiroval ma k tomu kamarát, ktorý ma na Macbooku nejaky program, a ked ho mal vypnutý, tiež mu to šumelo a praskalo podobne ako mne. A kde sme pri odstanovaní šumu, volakedy ked som digitalizoval stare kazety, tak som pouzíval program nero wawe editor a ten vedel trochu odstraniť šum a vysledok bol dosť dobrý. Preto sa pýtam či neviete o nejakom programe ktorý by to vedel odstaniť ten šum realtime pri telefonovaní so skype bez mikrofonu.
O SW redukci šumu je pěkné povídání na http://tech.slashdot.org/article.pl?sid=05/10/17/2054209 - jestli je to vůbec možné na PC udělat
nebo http://www.linux-archive.org/debian-user/347569-little-ot-software-active-noise-cancelling-reduction.html - podobný závěr
Co by pravděpodobně udělat šlo, je ořezání špiček a omezení nevýznamných částí spektra...
Kamarad na MacBooku - to bude asi "trošku" odlišný HW. Tak mě napadá myšlenka, jestli oni nemají na zvukovce na podobné věci nějaké DSPčko...
Pýral som sa na to kmaráta. On hovoril ze je to riešené softvéerovo, ten program nema žiadne meno, je súčastou systému. Na tomto fóre som sa to pytal len preto, lebo vstavaný kikrofón macnooku nie je o nič moc kvalitnejši nez ten moj, ae ked mal zapnutu tu redukciu , tak ten zvuk bol v pohode.
Omezení šumu formou omezení frekvenčního rozsahu lze udělat přímo pluginem alsy, viz např. http://www.abclinuxu.cz/blog/origami/2008/5/je-libo-ekvalizer-primo-v-alsa . Jenom bys to nedělal na výstupním zařízení, ale na vstupním. Netestoval jsem, ale mělo by to fungovat také, to chce vyzkoušet. Ladspa má spoustu dalších pluginů, tipnul bych, že si vybereš.
Zistil som kde bol problem. Ten vstavaný mikrofón asi chytal spatnu vazbu od stavaných reproduktorov, tak ked som si pripojil sluchátka, tak zvuk toho mikrofónu už bol dobrý.
Tiskni
Sdílej: