abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | IT novinky

    Na Kickstarteru běží kampaň na podporu kapesního počítače s Linuxem CardputerZero od společnosti M5Stack. Postaven je na Raspberry Pi Compute Module 0. Podporuje moduly M5. Koupit lze s rozšířeními LoRa a CC1101.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Pozvánky

    Tento týden se bude vyznačovat zejména deštěm, a proto vás může zajímat, že již v úterý proběhne 63. Virtuální Bastlírna, která se bude odehrávat přímo v teple vašich domovů a bastlíren. Proto se připojte k této volné otevřené diskuzi bastlířů, techniků, vědců, ve které se probírají novinky a zajímavá témata z techniky. Mezi největší novinky bude tentokrát patrně patřit oznámení hackerského nástroje Flipper One. Zároveň úspěšně probíhá

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    dnes 03:22 | Nová verze

    86Box (Wikipedie), tj. emulátor retro počítačů založených na x86, byl vydán ve verzi 6.0. Přibyly například zvuky pevného disku. Na GitHubu jsou vedle zdrojových kódů ke stažení také připravené balíčky ve formátu AppImage.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 audio přehrávače Audacious (Wikipedie). Z novinek lze vypíchnout nový plugin pro procházení soubory, podporu audio formátu Musepack SV8 nebo přechod na build systém Meson.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:55 | Nová verze

    Alliance for Open Media vydala verzi 1.0.0 specifikace svobodného videoformátu AV2. Jean-Baptiste Kempf, prezident neziskové organizace VideoLAN stojící za svobodným multiplatformním multimediálním přehrávačem a frameworkem VLC, představil na svém blogu dekodér AV2 s názvem dav2d.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:00 | Nová verze

    V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 26.5.1. Přehled novinek na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:11 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 26.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Yarara. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    29.5. 00:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.96.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    28.5. 20:33 | IT novinky

    Společnosti IBM a Red Hat představily Project Lightwell s investicí 5 miliard dolarů. Jedná se o důvěryhodné clearingové centrum pro bezpečnost open source softwaru a zabezpečení dodavatelských řetězců s novým AI modelem a globální skupinou více než 20 000 softwarových inženýrů. Služby centra budou dostupné prostřednictvím komerčních předplatných. Project Lightwell staví na iniciativách jako Anthropic Glasswing nebo OpenAI Trust Access for Cyber.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (12%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1788 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Externí ethernet a usb HDD

    27.11.2009 01:27 Dibur_X
    Externí ethernet a usb HDD
    Přečteno: 784×
    Mám takový dotaz, chtěl bych si pořídit síťový hardisk, který by byl připojený i přes usb jako externi hardisk.

    Konkrétně, mám dvě zařízení (dvd rekorder a rekorder na zanam přes usb na externi hdd, oba musí mít jako externi disk na formatu ntfs). Moje vize je následující.

    Externi hdd bude připojeno do sítě přes routr (bude mít sambu nebo ftp, cokoli přes co k němu bude přístup) a zároveň z něho dvd přehrávač (jenž umi číst z externího ntfs disku přes usb) bude moci číst a přehrávat filmy a do toho jiné zařízení bude též tento hdd využívat jako externí přes usb a bude moci na něj zaznamenávat. Je toto možné?

    Vyhlídl jsme si jedno zařízení (zde specifikace). Mluvi se tam o usb, že jde využit pro připojeni tiskaren, externich hardisku a taky pro nahradi zdroje (ups)... ale nevyčetl jsem z toho, zda se to přes usb např. pro foťák, dvd rekorder, pc atp. umí tvářit jako externí hardisk.

    Poradíte mi někdo jak to s tímto je? Jak se tato vlastnost nazívá, popřípadě, která zařízení to splňují, či zda to toto zařízení splňuje? Děkuji

    Odpovědi

    27.11.2009 11:50 Dibur_X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí ethernet a usb HDD
    Mimochodem zde jsem našel diskuzi o tom stejném
    27.11.2009 12:15 Dibur_X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí ethernet a usb HDD
    Kde maji odpověď se suportu jedne firmy že to nejde (čemuž fakt nevěřím, věřím akorát tomu že to ta firma neimplementovala). Zde je zase disk ktery ma u sebe v popisku:
    Tento disk lze připojit jak přes 100Mb Ethernet rozhraní, tak i přímo na USB 2.0. Díky NDAS (Network Direct Attached Storage) technologii budete moci jednoduše sdílet data na síti bez nutnosti pořizování serveru nebo si disk připojit lokálně.
    Trošku mě tam mate to nebo. Taky všude píší "NEBO" ve stejném významu.
    xkucf03 avatar 27.11.2009 14:37 xkucf03 | skóre: 50 | blog: xkucf03
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí ethernet a usb HDD
    To dost dobře nejde, protože při připojení disku přes USB ho zpřístupníš jako blokové zařízení (tzn. je možné ho třeba formátovat a máš k němu exkluzivní přístup), zatímco sdílení po síti (Samba, NFS...) pracuje už nad nějakým souborovým systémem (a ten musí být někde připojený a taky s exkluzivním přístupem) -- takže buď jedno nebo druhé.
    Mám rád, když se lidé přou, znamená to, že vědí, co dělají, a že mají směr. Frantovo.cz, SQL-DK, Relational pipes
    28.11.2009 01:44 Dibur_X
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Externí ethernet a usb HDD
    Asi bych opravdu dobře potřeboval vysvětlit proč to nejde. Proč si ten hardisk třebas vnitřně ne udělat to, že když někdo přes usb mění blok tak ho pro ostatní uzavře, a pokud nejde uzavřít tak ho nedovoli měnit? Nebo dokonce přes ethernet část nastavit jako jen pro čtení, a povolit měnit přes usb... nebo naka podobná vlstnost. To jak se disk tváří přes usb a co dovolí je věc fimwaru disku ... ne usb. Jako ano chápu, že někdo nemuže šahat na stejny soubor či blok to je poměrně normální pokud tam nejsou marege a naky soft na zalohy lokalni kopie atp.

    Taky se disk muže rozdělit na dva, či na tři... pro jedno usb pro druhe pro ethernet.. a těm ostatnim tam dat jen možnost čtení... to by ve své podstatě stačílo... pak by se například dalo s tou velikosti jen šoupnout a bylo by. Myslim si že řešení existuje když ho někdo hledá.

    Prostě mi to nejde do hlavy. Napsal jsem i email na anglicky support, tak doufám, že dojde odpověď.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.