Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Dobrý večer,
vlastním a používám stařičkou klávesnici Samsung SDM4500P do PS/2 a chtěl bych rozjet všechny speciální klávesy, tj. tlačítka pro spuštění WWW browseru, e-mailového klienta, ztlumení/zesílení zvuku apod.
Problém je, že většina z těchto přídavných kláves negeneruje scancody, resp. se chová nějak nestandardně. Pár tlačítek ale funguje. (Scancody jsem testoval z textového režimu příkazem showkey --scancodes
.) Nemůžu jim tedy ani přiřadit keycode, tedy je nemůžu vůbec používat.
Dotaz je tedy nasnadě: Jdou nějakým způsobem klávesy neprodukující žádný scancode zprovoznit, tak abych je mohl používat? Předem děkuju za všechny reakce.
Distribuce: Archlinux s jádrem 2.6.31-ARCH (x86_64, resp. amd64), verze showkey: 1.15.1. Ale myslím, že se problém týká všech distribucí.
Řešení dotazu:
Tak ani v X (pomocí programu xev
) většina speciálních kláves nefunguje, resp. fungují jenom některé. (Když stisknu jednu z nich se spuštěným programem xev, tak se "nic neděje".)
Strejda Google opravdu nepomohl. Mám tedy asi smůlu. Ale přesto děkuju za odpovědi.
Děkuju moc za odpověď. Všechno vyzkouším a dám vědět, jak jsem dopadnul.
Tohle jsem bohužel našel v manuálové stránce k programu setkeycodes
A já bych právě ty speciální (unusual) tlačítka chtěl zprovoznit v X.
Jenom uvažuju, jestli ta informace z manuálové stránky není zastaralá.
Přiznám se, že jsem ho viděl jenom z rychlíku. Ale polepším se a přečtu si ho důkladně celý.
Takže textovou konzoli mám už vyřešenou. Postupoval jsem následovně, budu vysvětlovat jenom pro jedno tlačítko:
showkey --scancodes
, natož na showkey --keycodes
. (Nebylo Linuxu zpřístupněno.)dmesg
, kde jsem na posledních řádcích výpisu našel „návod”, jak tlačítko Linuxu zpřístupnit. Hledejte ke konci výpisu řádky s příkazem setkeycodes
.dmesg
, neboli pomocí příkazu (programu) setkeycodes
jsem přiřadil scancode daného speciálního tlačítka keycode. Příklad: setkeycodes e018 120
. (setkeycodes vyžaduje, aby jako první byl scancode a jako druhý keycode, který k němu chceme přiřadit. keycode 120 jsem zvolil, protože byl volný. Doporučuje se, abyste nepoužívali keycode větší než 239, jinak u jádra řady 2.6 je maximem keycode 255. Zkouknutím mé „keymap” jsem zjistil, že mohu použít keycody 120–239.)Poznámka: Textovou konzoli mám tedy již za sebou. Nejspíš zítra se pustím do X. Samozřejmě zase přidám sem stručný návod, jak to zprovoznit.
Tiskni
Sdílej: