Twitter zveřejnil zdrojové kódy algoritmu pro doporučování tweetů. Dostupné jsou na GitHubu (the-algorithm a the-algorithm-ml).
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 128 (pdf) a HackSpace 65 (pdf).
Společnost PINE64 stojící za telefony PinePhone a PinePhone Pro nebo notebooky Pinebook a Pinebook Pro publikovala na svém blogu březnový souhrn novinek (YouTube). Jednodeskový RISC-V počítač Star64 s SoC StarFive JH-7110 bude v prodeji od 4. dubna.
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 23.03. Přehled novinek v oznámení na webu a v CHANGELOGu na GitHubu.
Je tu opět apríl. Společnost Razer představila holící myš Razer Razer. Vědci z CERNu navrhují 25hodinový den. Společnost Elgato představila kolekci Elgato Home. Společnost Nothing Beer (5.1%). Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.
Před 25 lety byl uvolněn zdrojový kód balíku aplikací Netscape Communicator jako open source (např. dobová zpráva CNET), z čehož vzešel projekt Mozilla – ten si výročí nyní připomíná.
Na GOG.com běží Spring Sale. Při té příležitosti lze získat zdarma počítačovou hru Deep Sky Derelicts.
Sound Open Firmware, projekt Linux Foundation, open source audio DSP firmware a SDK, byl vydán ve verzi 2.5.0. Přináší podporu platformy Mediatek mt8188 nebo nový audio modul ARIA (Automatic Regressive Input Amplifier Module).
Byla vydána nová verze 5.8 programovacího jazyka Swift (Wikipedie). Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Ke stažení budou oficiální binární balíčky pro Ubuntu 18.04, Ubuntu 20.04, Ubuntu 22.04, CentOS 7, Amazon Linux 2 a Red Hat Universal Base Image 9.
Byla vydána nová verze 1.77 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.77 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Řešení dotazu:
No není to žádná prdel, skládat PC :) nikdy by mě nenapadlo, že se to může projevit takto. Myslel jsem si, že CPU prostě jednoho dne umře na přehřátí, ale totok? No zajímavé...
dělala to klávesniceTuto zcela nepravděpodobnou verzi mohu jen potvrdit. Dnes za mnou přišel kolega, že mu naskočila BSOD a počítač poté v polovině startu Windows restartuje. Zkoušel jsem tam rvát linuxová liveCD, nenaběhlo žádné - některé končily panicem, jiné prostě zatuhly v půlce startu. Zkusil jsem memtest a začala lítat hromada chyb - zajásal jsem - je to jasné. Narval jsem tam svoje naprosto bezchybné paměti - a šok. Bylo to stejné. Ale nechtěla mi pak reagovat USB klávesnice, tak jsem přinesl PS/2 a připojil ji. Také nereagovala. Opět jsem rozdělal počítač, vytáhnul jednu RAM a odpojil HDD a bez nějakého záměru jsem připojil jen tu PS/2 klávesnici. Vše naběhlo bez problému. Zapojil jsem HDD, vše fungovalo. Zapíchnul jsem opět druhou RAM a vše fungovalo… Žádné chyby. Nechápu, jak může klávesnice v USB generovat chyby RAM, ale prostě může…
byla to jen chvilka, bez chladiče... chtěl jsem jen zkusit, co to udělá :)I ta chvilka někdy stačí, protože samotné pouzdro není dělané na takový přenos tepla bez chladiče. PS. Taky jsem provozoval CPU bez ventilátorku pod linuxem se nehřál, stačil to chladič uchladit, pod windows to skolabovalo hned na úvodní obrazovce, tak jsem hledal čím to a odešel ventilátorek na chladiči, windows ho rozpalovaly hned během 1s na něms neudržel ruku, pod linuxem když jsi neprováděl překlad jádra to fungovalo, jak jsi chtěl výkon tak se zahřál a pokud jsi pak pouze psal tak zase schládnul.
Tiskni
Sdílej: