abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:22 | IT novinky

    Byla představena nová verze modelu Claude Opus 4.6 od společnosti Anthropic. Jako demonstraci možností Anthropic využil 16 agentů Claude Opus 4.6 k vytvoření kompilátoru jazyka C, napsaného v programovacím jazyce Rust. Claude pracoval téměř autonomně, projekt trval zhruba dva týdny a náklady činily přibližně 20 000 dolarů. Výsledkem je fungující kompilátor o 100 000 řádcích kódu, jehož zdrojový kód je volně dostupný na GitHubu pod licencí Creative Commons.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 16
    včera 16:44 | Komunita

    Kultovní britský seriál The IT Crowd (Ajťáci) oslavil dvacáté výročí svého prvního vysílání. Sitcom o dvou sociálně nemotorných pracovnících a jejich nadřízené zaujal diváky svým humorem a ikonickými hláškami. Seriál, který debutoval v roce 2006, si i po dvou dekádách udržuje silnou fanouškovskou základnu a pravidelně se objevuje v seznamech nejlepších komedií své doby. Nedávné zatčení autora seriálu Grahama Linehana za hatecrime však vyvolává otázku, jestli by tento sitcom v současné Velké Británii vůbec vznikl.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 5
    včera 13:33 | IT novinky

    Společnost JetBrains oznámila, že počínaje verzí 2026.1 budou IDE založená na IntelliJ ve výchozím nastavení používat Wayland.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 11:22 | IT novinky

    Společnost SpaceX amerického miliardáře Elona Muska podala žádost o vypuštění jednoho milionu satelitů na oběžnou dráhu kolem Země, odkud by pomohly zajistit provoz umělé inteligence (AI) a zároveň šetřily pozemské zdroje. Zatím se ale neví, kdy by se tak mělo stát. V žádosti Federální komisi pro spoje (FCC) se píše, že orbitální datová centra jsou nejúspornějším a energeticky nejúčinnějším způsobem, jak uspokojit rostoucí poptávku po

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    včera 11:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2.53.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 70 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Komunita

    Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 216. sraz, který proběhne v pátek 20. února od 18:00 v Red Hat Labu (místnost Q304) na Fakultě informačních technologií VUT v Brně na ulici Božetěchova 1/2. Tématem srazu bude komunitní komunikační síť MeshCore. Jindřich Skácel představí, co je to MeshCore, předvede nejrůznější klientské zařízení a ukáže, jak v praxi vypadá nasazení vlastního repeateru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 03:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 9.0 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.2. 13:55 | IT novinky

    Hodnota Bitcoinu, decentralizované kryptoměny klesla pod 70 000 dolarů (1,44 milionu korun).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    5.2. 13:22 | IT novinky

    Valve z důvodu nedostatku pamětí a úložišť přehodnocuje plán na vydání zařízení Steam Controller, Steam Machine a Steam Frame: „Cílem tedy stále zůstává vydat všechna tři nová zařízení v první polovině letošního roku, ale přesná data a ceny jsou dvě věci, na kterých usilovně pracujeme a jsme si dobře vědomi toho, jak rychle se v tomto ohledu může vše změnit. Takže ač dnes žádné zveřejnitelné údaje nemáme, hned jak plány finalizujeme, budeme Vás informovat.“

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    5.2. 03:11 | Komunita

    Do 20. února lze hlasovat pro wallpapery pro Ubuntu 26.04 s kódovým názvem Resolute Raccoon.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (19%)
     (6%)
     (0%)
     (10%)
     (25%)
     (3%)
     (4%)
     (2%)
     (12%)
     (29%)
    Celkem 789 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca

    24.2.2010 14:03 hasty
    klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca
    Přečteno: 281×
    Viete mi poradit ci je mozne nadefinovat v linuxe lubovolnu klavesu z klavesnice, tak aby spustila browser ?

    Za danych podmienok :

    • Riesenie bude funkcne pre lubovolne GUI (gnome,kde,...).
    • Bude fungovat aj pre rozhranie PS/2 a USB.
    • Klavesnica bude pripojena do terminaloveho(tenkeho) klienta, LTSP.

    Na klavesnici je iba multimedialna klavesa, ktora vie v spustenom prehliadaci otvorit predvolenu stranku. Ja by som chcel spustit browser...

    Viem, ze sa tu nachadza nejaky navod na "rozbehanie" multimedialnej klavesnice, zial nemam moznost to skusat na konkretnej klavesnici.

    Niektore veci som uz vycital, Scancode, Keycode, atd. Nejake overene riesenie, prip. navedenie k vyriesenu problemu vitam a vopred dakujem.

    Btw, budem vdacny za akukolvek radu.

    Odpovědi

    24.2.2010 16:27 Sten
    Rozbalit Rozbalit vše Re: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca
    Podmínka 1 je nesplnitelná, pokud nechceš psát program pro Xka. Pokud bych ji ignoroval, tak třeba pro KDE existuje KHotKeys, které tohle umí.
    25.2.2010 12:19 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca
    ja som si na to napísal jednoduchý program v pythone, ktorý číta /dev/input/ a vola nadefinované príkazy. Napríklad DISPLAY=:0.0 sudo -u user firefox dosiahne presne to, čo chcel... (áno, môžeme tam pridať logiku, ktorá najprv zistí DISPLAY a username...)
    25.2.2010 13:40 moira | skóre: 30 | blog: nesmysly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca
    Proboha proč? (Pokud tedy netrpím fetišismem objevování kola a chorobným přesvědčením, že zrovna to moje kolo bude kulatější než ta ostatní.)
    Překladač ti nikdy neřekne: "budeme kamarádi"
    25.2.2010 08:07 moira | skóre: 30 | blog: nesmysly
    Rozbalit Rozbalit vše Re: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca
    xbindkeys
    Překladač ti nikdy neřekne: "budeme kamarádi"
    4.3.2010 16:22 hasty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: klavesa na spustenie internetoveho prehliadaca

    Dakujem za rady.

    Problem s tou klavesou (spustenie prehliadaca) budem riesit na inej klavecnici. Zatial ju fyzicky nemam, ale nedalo mi to...Tak som si povedal, ze to skusim na mojej CHICONY KU-0420 USB.

    CHICONY KU-0420 ma multimedialnu klavesu HomePage, ktora by mala pri otvorenom prehliadaci po stlaceni nacitat predvolenu stranku.

    • Vo win vista 64bit po stlaceni dokonca spusti prehliadac a nacita predvolenu stranku.
    • V lin (ubuntu 9.04 a 9.10 64bit) nedokaze spustit prehliadac, ale spusti nautilus (/home/user). Pri otvorenom FF iba nacita predvolenu stranku.

    Zaujimave je, ze multimedialna klavesa pre spustenie kalkulacky po stlaceni v oboch systemoch (vista, ubuntu) pracuje totozne, tj. spusti kalkulacku.


    Kde potom vyvojari ubuntu/gnome nastavuju danu funkciu pre klavesu ? Cez X ? - ked v zaklade nie je nainstalovany xbindkeys.


    Ide mi aj o to, ze by som si chcel nastavit klavesu Win, tak aby po stlaceni spustila hlavne menu gnome panelu. Viem, ze je na to klavesova skratka Alt+F1... ale ja by som to chcel klavesou win, resp. na tej klavesnici bude vygravirovana klavesa tux:)


    Btw, FF mi uz ide spusti cez xbindkeys.

    Btw2, ak bude mat niekto potrebu "riesit klavesnicu", tiez odporucam:

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.