Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravím,
potřeboval bych poradit s řešením virtualizace serverů pro firmu s cca 70 stanicemi.Plus 4-hodinovej servis.A mají ve smlouvě, že to do čtyř hodin opraví, nebo začnou opravovat? Setkal jsem se HP serverem se zárukou NBD. Servisák sice následující pracovní den přijel, zjistil vadnou desku a pokrčil rameny, že tuhle bude mít za 14 dnu. Následující pracovní den zahájil opravu a tím bylo dle HP vše OK.
Jinak teda bych se priklonil spise k nekteremu vendorovi a server vzal primo od něj, nez "skladacku" ty sou dobry tak na vyzkouseni,Fakt nechápu, co mají lidi proti skládačkám. Zatím jsem ještě neslyšel o nikom, kdo by měl problém se serverem, protože si ho skládal sám, oproti tomu jsem už ale slyšel o případu, kdy koupený server od výrobce měl na procesoru chladič namontovaný o 90° blbě, takže žebrování bylo napříč proudu vzduchu.
Zatím jsem ještě neslyšel o nikom, kdo by měl problém se serverem, protože si ho skládal sám
No to je jednoduché. Pokud si ho skládá sám, tak ho prohlásí za funkční až ho dostane do funkční konfigurace (vyhodí nekompatibilní komponenty, vyladí výkon sestavy apod). Zkrátka trvá to dlouho, člověk potřebuje mnoho zkušeností. Tak proč ten server rovnou nekoupit hotový, od lidí kteří už to umí?
už ale slyšel o případu, kdy koupený server od výrobce měl na procesoru chladič namontovaný o 90° blbě, takže žebrování bylo napříč proudu vzduchu.
V tom případě omlátit výrobci o hlavu, ten přiveze nový server stejné konfigurace (snad už se správně namontovaným chladičem ). Od jisté cenové hladiny je tohle výrazně levnější.
Tiskni
Sdílej: