Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zdravim vas, v byvalem zamestnanim jsem vyhradne pracoval se zarizeni firmy CISCO.
(2960, 3560 .... apod)
Nyni pracuji v tomtez oboru, ale na cisco proste nejsou penize, dokazete doporuci nejakeho jineho vyrobce, pochopitelne levnejsiho.
Pozaduji po zarizeni predevsim podporu vlan, spanning tree, portfast, agregaci linek, nejaky QoS, pochopitelne pristup pres consoli a SSH.
Koukal jsem se napriklad na Zyxel (MGS-3712), docela pekne, rukou mi prosli nejake switche TP-LINK (podezrele levne).
Jake alternativy k CISCO pouzivate? Zkuste doporucit diky...
Fakt? Muzete to nejak dolozit? Googluji, ale nenachazim...
Jo, ProCurve jsou dobry, hlavne proto, ze pouzivaji v podstate modifikovany IOS.
Rikal mi o tom kolega, co u nas konfiguruje Cisca, jinak jsem nasel tohle:
http://brian-dao.blogspot.com/2007/05/mpls.html
http://brian-dao.blogspot.com/2007/08/configure-interface-cisco-vs-procurve.html
Asi tomu nerikaji IOS, ale prikazy vypadaji dost podobne...
A to je asi kolik? V soucasne dobe + nejaky vyhled do budoucnosti nebude po pateri (=po techto switchi, kterych je ~ 16) tect vice jak 500Mbit (rozumejte jsou mezi nima radia), ve mestech kde je tazena optika budou tyto dalsi switche normalne na SPF.
Zrovna treba u HP switchu jsem cetl negativum v pripade konfigurace a hlavne zmenu portchannelu, kdyz je treba udelat zmenu musi se cely odkonfigurovat, coz pripade, ze jste pres nej prisel je krapet nevyhodne u cisca vim, ze se to da v celku s "klidem" menit.
Dalsi pekna vec na cisco se mi libi VTP(vlan trunking protocol), bohuzel proprietarni zalezitost, ale dobry nastroj jak jednoduse vlany rozsirit po cele siti, ekvivalet jsem nikde u konkurence nezahledl, ale mohu se mejlit.
pri fakt velkem zatizeni nam HP switche umirali
Mate pravdu kolem GVRP, uz ja se pise na wiki.
VLAN Trunking Protocol (VTP) is a Cisco proprietary Layer 2 messaging protocol that manages the addition, deletion, and renaming of Virtual Local Area Networks (VLAN) on a network-wide basis.
The comparable IEEE standard in use by other manufacturers is GVRP or the more recent MVRP.
Portchannel pouzivame kvuli navyseni kapacity.
Výhoda je "lifetime" next bussiness day replacement, ale to vyzkoušené nemám.Se switchi také ne, ale docela nemile mne překvapili u HP serveru, takže těmhle jejich kecům už nevěřím. Záruka next business day on-site, následující pracovní den skutečně přijel servisák, koukl na to a pokrčil rameny, že to je vadná deska a do této řady je budou mít až za 14 dnů. Dle HP vše v nejlepším pořádku, protože zahájili opravu NBD.
Tiskni
Sdílej: