Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ahoj, zase jsem se vydal najit svaty gral - chystam se koupit tento notas a zajimalo by me, jak na tom pofici linux. Ani za Boha nemuzu vyhledat jakoukoli recenzi nebo informaci. Docela me to trapi.
Zajimalo by me jake mate zkusenosti s timto notebookem nebo alespon jeho casti (Intel grafika). Nebo s ASUS notebooky obecne.
Tady jsem vypichl ty nejdulezitejsi parametry:
Procesor Intel Core i3-350M Frekvence procesoru 2.26 GHz Chipset Intel HM55 Express Operační paměť DDR3 2 GB 1066 MHz Max. velikost operační paměti 8 GB Kapacita pevného disku 320 GB Rozhraní pevného disku SATA Otáčky pevného disku 7200 ot./min Optická mechanika DVD+-RW DL Super Multi Velikost displeje 15.6" Rozlišení displeje 1366 x 768 Úprava povrchu displeje matná Grafická karta Integrovaná Intel® GMA 4500M Analogový výstup pro monitor ano HDMI výstup ano Reproduktory Altec LansingMoc diky za nejake info:)
Řešení dotazu:
Jeste jsem zapomnel dodat, ze hledam notebook, ktery je matny, bez OS, a relativne tichy, pokud mozno rychly (i3).
Kdybyste o necem vedeli, dejte vedet:)
já jsem pred prázdninami kupoval pro manželku ASUS A52F-SX129, 4GB Ram, 500GB HDD, (http://www.alza.cz/asus-a52f-sx129-d165607.htm , akorát jsem jej kupoval v jiném obchodě a stál 13600Kč) a myslím že můžu říci, že jak po mechanické tak po elektronické stránce je zcela bez problémů. Kdysi jsem měl Asusy jako pracovní notebooky a myslím že byly mechanicky horší než ty dnešní. Nemám z něj pocit že by se něco mělo ulomit apod. Co se týká linuxu, tak tam používáme poslední Ubuntu na 64bit a funguje úplně vše (wifi, kamera, bluetooth). Netopí, baterky drží něco přes tři hodiny a hlavně funguje konečně výborně hibernace a probouzení! Zásahů do čisté instalace bylo třeba minimálně, (úpravy konfigurace kvůli touchpadu, doplnění událostí pro spec.tlačítka). Jediná vada byla ten lesklý displej, měli jsme z něj z počátku obavy, ale myslím že nakonec si vůbec neuvědomujeme že je lesklý, odlesky v něm moc nejsou. Nevím proč ten novější P52F-SO011 je vesměs dražší a má přitom jediný rozdíl co vidím je menší RAM a HDD ?
Tak přeji ať dobře vybereš.
PetrTaké zdravím,
už jsem ani nedoufal, že tu někdo napíše. Ubuntu tam taky budu dávat.
Z toho lesklého displeje mám fakt strach. Před pár lety jsem to u někoho viděl a říkal si: to snad nemyslí vážně? Nechci vidět svůj ksicht na monitoru, když pojedu vlakem. V té době možná nebyly antireflexní displeje tolik rozšířené, nicméně stále nemám odvahu pohlédnout do lesklého displeje.
Paměť zkusím přikoupit.
Díky za reakci.
Pročetl jsem si něco o lesklým/tmavým displeji. Vzhledem k tomu, že s tím nebudu každý den chodit ven, to vidím na levnější model ASUS K52F (K52F-SX071) s lesklým displejem. Snad mě to nevysaje:)
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145081000000WN0A má to větší paměť i disk.
Pak vložím nějaké info do Hardware na abclinuxu.
Tiskni
Sdílej: