Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
a to tak, že data mi stačí z pouze číst.
Potřeboval bych k těmto datům zístak přístup dálkově
Pokud to tvojeNení moje, nejsem autorem dotazu, jen kibicuji
neznámé zařízení umí umountA pokud neumí, tak to stejně nejde nijak vyřešit, protože nikdy nevíš, jestli na flashku zapsalo všechno a nedrží si třeba nějaký důležitý kus FAT (tabulky) v cache. A k tomu připočti, že implementace FAT v takovýchto krabičkách bývají občas poněkud… svérázné.
a třeba potom na LPT vyslat signál pro reléMůže použít nějaký router s OpenWRT, jak se zmiňuje v dotazu.
Sice si napsal, co k tomu potřebuješ, akorát mi není jasné, jak tedy tu "tajnou krabičku" donutíš, aby ty data přes to USB a cojávím ještě poslala tam kam chceš (tedy asi do toho PC) - asi bych to potřeboval nakreslit; a možná mi něco uniklo v komentářích a je to v nich už popsané .... ne neuniklo, popsané to tam není.Napadá mě proof-of-concept. Takhle: USB OTG s vhodným jaderným modulem umí emulovat rozličná USB zařízení - cdromku, mass storage etc. Pokud zařízení nepoužívá žádné vnitřní cache, a tedy je FS vždy po dokončení zápisu konzistentní, stačí emulovat flashku s FAT v loopback zařízení, počkat si, až skončí zápis, udělat snapshot loop souboru a mountnout ho (silné povahy se můžou odvážit remountnout pouze pro čtení přímo to zařízení zaživa, ale pravděpodobně se časem dočkají veselého stavu jaderných ovladačů vfat a VFS). Pokud si zařízení drží nějaké cache (podle dokumentace (v ruce jsem to neměl) existuje např. kamerka, která si alokuje místo, sype do něj video data, a soubor (záznam do FAT tabulky) kolem těch dat vyrobí, až když se do ní šťouchne), bude to složitější - FS nepůjde připojit a tak, pokud se jedná o nějaká snadno zpracovatelná sekvenční data, se je můžeme pokusit vytáhnout přímo z dumpu USB komunikace. Nedávnou tu byl dotaz, kdy někdo chtěl emulovat flashdisk zaražený v multimediálním přehrávači tak, aby tam měl soubory ze síťového úložiště. Dospělo se v podstatě k řešení popsanému výše s tím, že napsat takovou emulaci fatky, nedej bože s funkčním zápisem, by bylo hustý.
Vše co potřebuju je počítač s 1xUSB 1xslave a 1xUSB master a 1xRJ45 na kterém by běžel nějaký linux např. OpenWRT.Napadá mě TouchBook (jó, je to drahý, možná by šlo zařídit, aby ti poslali jenom desku), ale určitě to budou mít nějaké destičky typu PandaBoard. Tak se pak případně poděl (třeba tady v blogu) o to, jak jsi to po softwarové stránce vyřešil. Moc by mě to zajímalo.
Tiskni
Sdílej: