Google Chrome 114 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 114.0.5735.90 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Vypíchnut je CHIPS (Cookies Having Independent Partitioned State). Opraveno bylo 16 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Byly zveřejněny prezentace a videozáznamy přednášek a fotografie z česko-slovenského setkání poskytovatelů přístupu k internetu, provozovatelů telekomunikačních sítí, registrátorů domén a provozovatelů počítačových sítí a technických nadšenců CSNOG 2023 (Czech and Slovak Network Operators Group) konaného 16. a 17. května ve Zlínu.
Soutěž amatérských robotů Robotický den 2023 proběhne v neděli 4. června v Kongresovém centru Praha.
V Tchaj-peji probíhá počítačový veletrh COMPUTEX 2023. Firmy představují své novinky. Nvidia například superpočítač DGX GH200 AI.
Vyšla nová verze XMPP (Jabber) klienta Gajim. Nejvýznamnější novinkou je integrace OMEMO pluginu přímo do jádra aplikace, takže již není třeba plugin samostatně instalovat. Přehled dalších novinek je dostupný na oficiálních stránkách. Gajim je vytvořen v jazyce Python s využitím knihovny GTK a vedle Linuxu jej lze vyzkoušet i na platformách MacOS a Windows.
Komunita KDE představila stránku KDE for Developers pro vývojáře používající KDE aplikace. Postupně byly představeny stránky pro umělce KDE for Creators, děti KDE for Kids a vědce KDE for Scientists.
Společnost ARM představila platformu Total Compute Solutions 2023 (TCS23) s 5. generací GPU Immortalis-G720, Mali-G720 a Mali-G620 a Armv9.2 CPU Cortex-X4, Cortex-A720 a Cortex-A520 s DSU-120.
Na konferenci Microsoft Build 2023 byl představen Azure Linux container host for Azure Kubernetes Service (AKS). Podrobnosti ve videu s otázkami a odpovědmi. Shrnutí v článku na DevClass.
Na itch.io probíhá Linux Game Jam 2023. Zapojit se a přihlásit hru běžící na Linuxu lze do 6. června do 01:59. Zahrát si lze hry z loňského ročníku.
Na Steamu lze získat zdarma počítačové hry Warhammer 40,000: Gladius - Relics of War a Hue. Na Epic Games Storu počítačovou hru Fallout: New Vegas - Ultimate Edition.
a to tak, že data mi stačí z pouze číst.
Potřeboval bych k těmto datům zístak přístup dálkově
Pokud to tvojeNení moje, nejsem autorem dotazu, jen kibicuji
neznámé zařízení umí umountA pokud neumí, tak to stejně nejde nijak vyřešit, protože nikdy nevíš, jestli na flashku zapsalo všechno a nedrží si třeba nějaký důležitý kus FAT (tabulky) v cache. A k tomu připočti, že implementace FAT v takovýchto krabičkách bývají občas poněkud… svérázné.
a třeba potom na LPT vyslat signál pro reléMůže použít nějaký router s OpenWRT, jak se zmiňuje v dotazu.
Sice si napsal, co k tomu potřebuješ, akorát mi není jasné, jak tedy tu "tajnou krabičku" donutíš, aby ty data přes to USB a cojávím ještě poslala tam kam chceš (tedy asi do toho PC) - asi bych to potřeboval nakreslit; a možná mi něco uniklo v komentářích a je to v nich už popsané .... ne neuniklo, popsané to tam není.Napadá mě proof-of-concept. Takhle: USB OTG s vhodným jaderným modulem umí emulovat rozličná USB zařízení - cdromku, mass storage etc. Pokud zařízení nepoužívá žádné vnitřní cache, a tedy je FS vždy po dokončení zápisu konzistentní, stačí emulovat flashku s FAT v loopback zařízení, počkat si, až skončí zápis, udělat snapshot loop souboru a mountnout ho (silné povahy se můžou odvážit remountnout pouze pro čtení přímo to zařízení zaživa, ale pravděpodobně se časem dočkají veselého stavu jaderných ovladačů vfat a VFS). Pokud si zařízení drží nějaké cache (podle dokumentace (v ruce jsem to neměl) existuje např. kamerka, která si alokuje místo, sype do něj video data, a soubor (záznam do FAT tabulky) kolem těch dat vyrobí, až když se do ní šťouchne), bude to složitější - FS nepůjde připojit a tak, pokud se jedná o nějaká snadno zpracovatelná sekvenční data, se je můžeme pokusit vytáhnout přímo z dumpu USB komunikace. Nedávnou tu byl dotaz, kdy někdo chtěl emulovat flashdisk zaražený v multimediálním přehrávači tak, aby tam měl soubory ze síťového úložiště. Dospělo se v podstatě k řešení popsanému výše s tím, že napsat takovou emulaci fatky, nedej bože s funkčním zápisem, by bylo hustý.
Vše co potřebuju je počítač s 1xUSB 1xslave a 1xUSB master a 1xRJ45 na kterém by běžel nějaký linux např. OpenWRT.Napadá mě TouchBook (jó, je to drahý, možná by šlo zařídit, aby ti poslali jenom desku), ale určitě to budou mít nějaké destičky typu PandaBoard. Tak se pak případně poděl (třeba tady v blogu) o to, jak jsi to po softwarové stránce vyřešil. Moc by mě to zajímalo.
Tiskni
Sdílej: