Byly zveřejněny informace o kritické zranitelnosti CVE-2025-55182 s CVSS 10.0 v React Server Components. Zranitelnost je opravena v Reactu 19.0.1, 19.1.2 a 19.2.1.
Bylo rozhodnuto, že nejnovější Linux 6.18 je jádrem s prodlouženou upstream podporou (LTS). Ta je aktuálně plánována do prosince 2027. LTS jader je aktuálně šest: 5.10, 5.15, 6.1, 6.6, 6.12 a 6.18.
Byla vydána nová stabilní verze 3.23.0, tj. první z nové řady 3.23, minimalistické linuxové distribuce zaměřené na bezpečnost Alpine Linux (Wikipedie) postavené na standardní knihovně jazyka C musl libc a BusyBoxu. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Byla vydána verze 6.0 webového aplikačního frameworku napsaného v Pythonu Django (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Po více než 7 měsících vývoje od vydání verze 6.8 byla vydána nová verze 6.9 svobodného open source redakčního systému WordPress. Kódové jméno Gene bylo vybráno na počest amerického jazzového klavíristy Gene Harrise (Ray Brown Trio - Summertime).
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za listopad (YouTube).
Google Chrome 143 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 143.0.7499.40 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 13 bezpečnostních chyb.
Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl 3,2 %. Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 26,42 %. Procesor AMD používá 66,72 % hráčů na Linuxu.
Canonical oznámil (YouTube), že nově nabízí svou podporu Ubuntu Pro také pro instance Ubuntu na WSL (Windows Subsystem for Linux).
Samsung představil svůj nejnovější chytrý telefon Galaxy Z TriFold (YouTube). Skládačka se nerozkládá jednou, ale hned dvakrát, a nabízí displej s úhlopříčkou 10 palců. V České republice nebude tento model dostupný.
) a zítra uvidíme. Snad to těch 5 hodin vydrží.
Jinak používám Ubuntu 10.04 netbook remix, ale nedávno jsem přepnul na klasické Gnome. Docela uvažuji o reinstalaci na verzi 11.4 s unity, ale musím si to ještě osahat.
Chtěl bych ještě zkusit nějakou optimalizaci spotřeby, ale nemám na to momentálně moc času.
Windows jsem ani nezkoušel Ubuntu mi docela vyhovuje. Drobný problém mám s uspáváním při zavření víka to s verzí 10.4 přestalo fungovat. Našel jsem nějaké návody co stím, ale nějak na to neni čas. Trochu doufám, že se to zas spraví s novou verzí
1/ Jeste ho mam v zaruce, tak jsem to radeji vzal do servisu. behem dne jsem ho mel zpet. Nevim, kolko prachu tam presne bylo, ale pro predstavu pres pruduch naboku uz nebyl videt vetracek...
2/ Vydrz s 6 clankovou baterii je mnohem lepsi, cca 5-6 hodin.
3/ Dneska jsem upgradoval BIOS na verzi 0.7 hp mini 5101 BIOS. Pod upgradu je chod mnohem tizsi a take se mene prehriva.
acpi -t v shellu ukazuje Thermal 0: ok, 70.0 degrees C.Po nekolikanasobnem opakovani prikazu, teplota zacne prudce klesat az na 36 stupnu a vetracek stichne. Po dvanactkrat opakovanem prikazu ukazuje toto
Thermal 0: ok, 36.0 degrees C.
Tiskni
Sdílej: