Na Epic Games Storu lze do 15. června získat zdarma počítačovou hru PAYDAY 2 (ProtonDB, Wikipedie). Linuxový port přestal být ve čtvrtek 8. června podporován.
Ezoterický programovací jazyk Brainfuck (Wikipedie) slaví 30 let. Urban Müller nahrál první implementaci tohoto jazyka na Aminet 9. června 1993.
Společnost Apple na konferenci WWDC23 představila Game Porting Toolkit. Společnost CodeWeavers informuje, tento toolkit vychází ze zdrojových kódů jejího CrossOveru, tj. komerčního Wine.
Byla vydána květnová aktualizace aneb nová verze 1.79 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.79 vyšlo také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Jak to bude s podporou rastrového grafického formátu JPEG XL ve webových prohlížečích? Google ji nedávno z Chrome a Chromia odstranil (#1178058#c84). Jednou z novinek beta verze Safari 17 je ale právě podpora JPEG XL. Vráti se JPEG XL do Chrome a Chromia (#1451807)? Dění kolem JPEG XL lze sledovat například na r/jpegxl.
Byla vydána nová stabilní verze 6.1 (aktuálně 6.1.3035.51) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 114. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Nový Vivaldi se pro Bing tváří jako Microsoft Edge (upravený User-Agent) a díky tomu v něm funguje Bing Chat. Vylepšeny byly Pracovní prostory (Workspaces). Podrobný přehled v Changelogu.
Linuxová distribuce ArchLabs Linux po šesti letech vývoje končí. Dobbie to zabalil.
David Tschumperlé v obšírném článku se spoustou náhledů shrnuje vývoj multiplatformního svobodného frameworku pro zpracování obrazu G'MIC (GREYC's Magic for Image Computing, Wikipedie) za poslední rok a půl.
Vývojáři postmarketOS vydali verzi 23.06 tohoto před šesti lety představeného operačního systému pro chytré telefony vycházejícího z optimalizovaného a nakonfigurovaného Alpine Linuxu s vlastními balíčky. Přehled novinek v příspěvku na blogu. Na výběr jsou 4 uživatelská rozhraní: GNOME Shell, Phosh, Plasma a Sxmo. Aktuálně podporovaných zařízení je 30.
Byla vydána distribuce openSUSE Leap verze 15.5 (poznámky k vydání). Jde o konzervativní distribuci odpovídající komerčnímu SUSE Linux Enterprise 15, nyní Service Pack 5. Mělo jít o poslední aktualizaci Leap v současné podobě před přechodem na Adaptable Linux Platform s „neměnným“ základem, ale padlo rozhodnutí, že v roce 2024 ještě vyjde Leap 15.6 s podporou do konce roku 2025.
Řešení dotazu:
Jinak jako Wifi Router bych mohl doporučit nějakého TP-Linka s 5dbi externí anténkou. Zařízení ok, 5dbi anténka se dostane dost daleko a cena kolem 600,- až 700,-Kč.Tak to je úplná ptákovina. Tyhle anténky s vyšším ziskem fungují tak, že omezí vyzařování/příjem ve vertikální rovině, takže pokud tím chceš pokrýt dvě patra, tak je to naopak kontraproduktivní (čím „silnější“ anténa, tím hůř!). Řešením naopak může být šikovně vybraná sektorovka, kterou necháš „svítit“ šikmo nahoru...
Dalším dobrým wifi routerem je Asus WL520 (kdyby nestačila 2dbi anténka, tak dokoupit 5dbi)
WiFi AP do místnosti nejblíže k zahradě.Říkal jsem velká zahrada... 12db všesměrovka na střeše s tím má problémy jak na blízko (špatný úhel), tak na dálku (stromy).
Problém typicky není ve slabém signálu, ale v tom, že se cestou skrze 10 zdí rozseká na nepoužitelný šum.Spíše jsou tam stromy než zdi v cestě :).
Spíš bych řekl, že hodně lidí řeší výkon AP, ale už zapomínají, že výkon wifinky v noteboku je žalostný, proto sebevětší zarušování okolí přeboostlým signálem je zcela zbytečné.USB Wifi jsem si málem už koupil, ale zrovna neměli nic, čemu bych věřil.
nebo se posílí síť dalším aktivním AP, kterému se nastaví stejný ESSID, klíče atd. a ntb se plynule přepojuje mezi APéčkama podle toho, který má kde jaký signál.Postavit další zařízení a dostat ho do výšky je samozřejmě další možnost, ale tomu jsem se chtěl přesně vyhnout.
Dovolím si to oživit. Co přesně potřebuji pokrýt (viz obrázek):
Momentálně je v pohodě okolí routeru; v pokoji o patro výše se připojím s laptopem (integrovaná WiFi) a desktopem (vhodně umístěná externí 8dBi všesměrová anténka), ale telefon a nook mají místy potíže; dvorek je téměř nepoužitelný (nook se nepřipojí vůbec, laptop jakž takž) a o zahradě lepší nepřemýšlet.
Mám k dispozici Ubiquiti NanoStation 5 loco, které zřejmě může fungovat jako AP, a starý, levný a možná vadný router (malá všesměrová anténka) -- můžu to použít jako AP při stěnách ve vzdálenosti do pěti metrů od routeru (ve stejné výškové hladině), výhledově můžu pořídit ještě nějaký lepší router místo toho belkina (toho bych pak mohl použít jako AP).
Tiskni
Sdílej: