Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
Jinak jako Wifi Router bych mohl doporučit nějakého TP-Linka s 5dbi externí anténkou. Zařízení ok, 5dbi anténka se dostane dost daleko a cena kolem 600,- až 700,-Kč.Tak to je úplná ptákovina. Tyhle anténky s vyšším ziskem fungují tak, že omezí vyzařování/příjem ve vertikální rovině, takže pokud tím chceš pokrýt dvě patra, tak je to naopak kontraproduktivní (čím „silnější“ anténa, tím hůř!). Řešením naopak může být šikovně vybraná sektorovka, kterou necháš „svítit“ šikmo nahoru...
Dalším dobrým wifi routerem je Asus WL520 (kdyby nestačila 2dbi anténka, tak dokoupit 5dbi)
WiFi AP do místnosti nejblíže k zahradě.Říkal jsem velká zahrada... 12db všesměrovka na střeše s tím má problémy jak na blízko (špatný úhel), tak na dálku (stromy).
Problém typicky není ve slabém signálu, ale v tom, že se cestou skrze 10 zdí rozseká na nepoužitelný šum.Spíše jsou tam stromy než zdi v cestě :).
Spíš bych řekl, že hodně lidí řeší výkon AP, ale už zapomínají, že výkon wifinky v noteboku je žalostný, proto sebevětší zarušování okolí přeboostlým signálem je zcela zbytečné.USB Wifi jsem si málem už koupil, ale zrovna neměli nic, čemu bych věřil.
nebo se posílí síť dalším aktivním AP, kterému se nastaví stejný ESSID, klíče atd. a ntb se plynule přepojuje mezi APéčkama podle toho, který má kde jaký signál.Postavit další zařízení a dostat ho do výšky je samozřejmě další možnost, ale tomu jsem se chtěl přesně vyhnout.
Dovolím si to oživit. Co přesně potřebuji pokrýt (viz obrázek):
Momentálně je v pohodě okolí routeru; v pokoji o patro výše se připojím s laptopem (integrovaná WiFi) a desktopem (vhodně umístěná externí 8dBi všesměrová anténka), ale telefon a nook mají místy potíže; dvorek je téměř nepoužitelný (nook se nepřipojí vůbec, laptop jakž takž) a o zahradě lepší nepřemýšlet.
Mám k dispozici Ubiquiti NanoStation 5 loco, které zřejmě může fungovat jako AP, a starý, levný a možná vadný router (malá všesměrová anténka) -- můžu to použít jako AP při stěnách ve vzdálenosti do pěti metrů od routeru (ve stejné výškové hladině), výhledově můžu pořídit ještě nějaký lepší router místo toho belkina (toho bych pak mohl použít jako AP).
Tiskni
Sdílej: