Farid Abdelnour se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.08.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Byla vydána nová verze 2.51.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 91 vývojářů, z toho 21 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Po roce bylo vydáno nové číslo magazínu Phrack: Phrack 72.
OpenSSL Corporation zve na den otevřených dveří ve středu 20. srpna v Brně a konferenci OpenSSL od 7. do 9. října v Praze.
Konference LinuxDays 2025 proběhne o víkendu 4. a 5. října v Praze. Konference OpenAlt 2025 o víkendu 1. a 2. listopadu v Brně. Blíží se konec přihlašování přednášek. Přihlaste svou přednášku (LinuxDays do 31. srpna a OpenAlt do 3. října) nebo doporučte konference známým.
Raspberry Pi Touch Display 2 je nově vedle 7palcové k dispozici také v 5palcové variantě. Rozlišení stejné 720 × 1280 pixelů. Cena 40 dolarů.
Telnet a ssh klient PuTTY postupně přechází na novou doménu putty.software.
Debian dnes slaví 32 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.
Policisté zadrželi odsouzeného drogového dealera Tomáše Jiřikovského, který daroval ministerstvu spravedlnosti za tehdejšího ministra Pavla Blažka (ODS) bitcoiny v miliardové hodnotě, a zajistili i darovanou kryproměnu. Zadržení Jiřikovského může být podle ministerstva důležité k rozuzlení kauzy, která vypukla koncem května a vedla ke konci Blažka. Zajištění daru podle úřadu potvrzuje závěry dříve publikovaných právních
… více »Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa jedná o možném převzetí podílu ve výrobci čipů Intel. Agentuře Bloomberg to řekly zdroje obeznámené se situací. Akcie Intelu v reakci na tuto zprávu výrazně posílily. Trump minulý týden označil Tana za konfliktní osobu, a to kvůli jeho vazbám na čínské společnosti, čímž vyvolal nejistotu ohledně dlouholetého úsilí Intelu o obrat v hospodaření. Po pondělní schůzce však prezident o šéfovi Intelu hovořil příznivě.
[143030.065396] usb 2-1.4: new high speed USB device number 30 using ehci_hcd
[143030.181346] scsi37 : usb-storage 2-1.4:1.0
[143031.182687] scsi 37:0:0:0: Direct-Access Generic- Multi-Card 1.00 PQ: 0 ANSI: 0 CCS
[143031.183251] sd 37:0:0:0: Attached scsi generic sg2 type 0
[143038.351470] sd 37:0:0:0: [sdb] Attached SCSI removable disk
Při pokusu formátovat kartu mi to vypíše "No medium found". Má někdo nějaký lepší trik než výměna karty za jinou? Zjevně je špatně, že se karta hlásí jako "SCSI removable disc"
Řešení dotazu:
cfdisk /dev/sdb #vytvoř jednu velkou FAT32 partition mkfs.vfat /dev/sdb1
A nebylo by lepší něco jako fatální?
A proč je to špatně? Přeci "fatal error" máme všichni zažitý a každej už z toho pozná že je zle..
Že se karta hlásí jako removable disk je podle mě v pořádku. V principu je to stejné jako s disketou nebo kompaktním diskem. Médium – karta je vyměnitelná, v mechanice – čtečce být může, ale také nemusí.
Uvedený výpis se objeví ještě před vložením karty, nebo až po té? Pokud předem, tak sdb není karta, ale čtečka. A pokud máte kartu rozbitou, tak ji čtečka neohlásí operačnímu systému a raději mu řekne, že tam žádná není.
Tiskni
Sdílej: