Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Zdravim, Vazeni odbornici chtel bych se Vas zeptat jestli mate nekdo zkusenosti stim, zda jde dat klasicky procesor, rekneme Intel Core I7 960 socket 1366 nebo Intel Core 2 Duo 775, proste jakykoliv desktop procesor. Ja jsem mel do dneska za to, ze to nelze, ze je to vyrobcem osetrene, aby to neslo takto udelat. Jenze jsem dnes ciste nahodou brouzdal po googlu a neco jsem hledal pro ESXi ( VMware ) a narazil jsem na screen schoty ve kterych je neco, co nemohu rozdejchat.
http://www.google.cz/imgres?q=esxi+4.0.0&um=1&hl=cs&sa=N&biw=1280&bih=834&tbm=isch&tbnid=LXnFPYldy2erfM:&imgrefurl=http://blog.vmpros.nl/2010/10/02/vmware-how-to-rollback-esxi-4-1-to-4-0-upgrade/&docid=A_F1QYJUdUKApM&w=395&h=190&ei=osI5TpmDKYTLtAb5lOnnDw&zoom=1&iact=hc&vpx=923&vpy=373&dur=942&hovh=152&hovw=316&tx=151&ty=103&page=1&tbnh=90&tbnw=187&start=0&ndsp=24&ved=1t:429,r:12,s:0
A jsou tam i jine screeny staci si do googlu napsat ESXi 4.0.0 a dat obrazky. Takze muj dotaz tedy konkretne zni, da se umistit do jednoho stroje 2x desktop procesory ? Protoze pokud ano, tak si necham asi useknout prirozeni. Mam hostingovou spolecnost, ktera nabizi predevsim herni servery na ktere je potreba vysoky vykon jednoho theardu a dosahnout vykonu jednoho theardu s Xeonem nebo s I7 je znatelny rozdil predevsim ve financich. Takze jestli mi zde reknete, ze to bez problemu jde, tak odstrelim sveho technika a povesim se za prirozeni do pruvanu. JOKE. Dekuji za odpoved VSEM .
Tiskni
Sdílej: