V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Pokod to jde pripojil bych pouze NAS server, notebook by prehraval po siti pomoci pulse, esd, artsd ...
Osobne takto prehravam pomoci pulse a rozdil ve zvuku nejsem schopen rozlisit.
MarekMě napadá jestli má NAS vstup Line-in tak to hnát přes něj, aby to jím jen projelo. Připojovat obecně dva zdroje na jedno repro mi příjde....nevěřil bych tomu, náhodou se to někde nepohodne a lepší nevědět čím to až může skončit (v opravdu extrémních případech, zase pravda že pravděpodobnost je mizivá).
Taky mě to napadlo
Mě napadá relé (při zapnutí PC se přepne relé a na výstup půjde signál z PC, při odpojení zase z NASu). Jestli je potřeba aby to dokázalo hrát najednou, tak mě napadá možná 2x operační zesilovač v zapojení jako sledovač....hádám že to by mohlo fungovat, signál projde jen jedním směrem, výstupy se spojí a nemělo by se to nijak hádat. Ale bude tam potřeba vyřešit napájení (miniaturní transformátor, případně to připojit do USB - klidně jedno USB do NASu a druhý do druhýho stroje).
výstupy se spojí a nemělo by se to nijak hádat
To je taky možnost :) Ještě mi proletělo hlavou zkusit dát na vstupní jacky kondenzátory, i když koukám že to vlastně vyjde nastejno.
Tiskni
Sdílej: