Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Řešení dotazu:
AMD mívá menší spotřebu než Intel (někdy i výrazně), což by vám více vyhovovalo, bohužel jejich integrované grafiky nejsou tak dobré jako ty od Intelu, hlavně co se týče podpory v Linuxu. Osobně bych šel do AMD procesoru (co takový osmijádrový Opteron 4274 HE s TDP 65 W?) + on-board Intel HD grafika.AMD miva mensi spotrebu? Odkedy? Od dob procesorov Core je na tom so spotrebou lepsie Intel. Tiez aj co sa tyka pomeru vykon/spotreba. To nehovorim o vykone, tam urcite vyhrava Intel. AMD ma vyhodu v urcitych pripadoch, napr. v tom, ze ponuka procesory s vecsim poctom fyzickych jadier(12 jadrove Opterony ), co intel zatial nema. Ak to ma byt postavene na desktopovych komponentoch, tak jednoznacne Intel Sandy Bridge. Odporucam pouzit aj dosku priamo od Intelu. Niesu tam zbytocnosti, ktore clovek nepotrebuje a ma velmi dobru podporu pre svoje dosky. Intel je na tom s podporou linuxu na velmi dobrej urovni.
AMD miva mensi spotrebu? Odkedy? Od dob procesorov Core je na tom so spotrebou lepsie Intel. Tiez aj co sa tyka pomeru vykon/spotreba. To nehovorim o vykone, tam urcite vyhrava Intel. AMD ma vyhodu v urcitych pripadoch, napr. v tom, ze ponuka procesory s vecsim poctom fyzickych jadier(12 jadrove Opterony ), co intel zatial nema.Najděte mi nějaký desktopový nebo serverový intelácký procesor, který má TDP do 4 W/GHz/core (mnou narvžený Opeton má 3,25 W/GHz/core, ty nejúspornější Intely mají těsně pod 5 W/GHz/core). Jediný, co má Intel se spotřebou dobrý, je Atom a některé mobilní procesory.
4x SATA 3 (mozna by stacilo 2x a do SATA 2 dat SSD disky pro system)
Tomu moc nerozumím. Právě u SSD máte šanci propustnost SATA-3 opravdu využít, klasické disky nevytíží ani SATA-2. Takže pokud bych to kombinoval (třeba kvůli nedostatku SATA-3 portů), tak obráceně.
externi graficka karta (na vykreslovani 2D grafiky a sledovani videa by mela stacit integrovana)
Integrovaná vám jednak ubere systémovou paměť, jednak je otázka, jestli to, že se o paměti dělí procesor a GPU, neovlivní rychlost přístupu k nim (neví někdo o nějakém testu, který by byl na tohle zaměřen?).
Tiskni
Sdílej: