Byla vydána verze R14.1.6 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání, podrobnosti v seznamu změn.
Jon Seager z Canonicalu včera na Ubuntu Community Hubu popsal budoucnost AI v Ubuntu. Dnes upřesnil: AI nástroje budou k dispozici jako Snap balíčky, vždy je může uživatel odinstalovat. Ve výchozím nastavení budou všechny AI nástroje používat lokální AI modely.
Nový ovladač Steam Controller jde do prodeje 4. května. Cena je 99 eur.
Greg Kroah-Hartman začal používat AI asistenta pojmenovaného gkh_clanker_t1000. V commitech se objevuje "Assisted-by: gkh_clanker_t1000". Na social.kernel.org publikoval jeho fotografii. Jedná se o Framework Desktop s AMD Ryzen AI Max a lokální LLM.
Ubuntu 26.10 bude Stonking Stingray (úžasný rejnok).
Webový prohlížeč Dillo (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.3.0. S experimentální podporou FLTK 1.4. S příkazem dilloc pro ovládání prohlížeče z příkazové řádky. Vývoj prohlížeče se přesunul z GitHubu na vlastní doménu dillo-browser.org (Git).
Byl publikován přehled dění a novinek z vývoje Asahi Linuxu, tj. Linuxu pro Apple Silicon. Vývojáři v přehledu vypíchli vylepšenou instalaci, podporu senzoru okolního světla, úsporu energie, opravy Bluetooth nebo zlepšení audia. Vývoj lze podpořit na Open Collective a GitHub Sponsors.
raylib (Wikipedie), tj. multiplatformní open-source knihovna pro vývoj grafických aplikací a her, byla vydána ve verzi 6.0.
Nové verze AI modelů. Společnost OpenAI představila GPT‑5.5. Společnost DeepSeek představila DeepSeek V4.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 164 (pdf) a Hello World 29 (pdf).
Řešení dotazu:
jako klient funguje OK
Prostě já ten TP-LINK nemám takže nepovím.
To zda budeš muset si přeložit jádro záleží na tom zda je tam už podpora přeložená nebo ne.
Víc neporadím nemám ho v NT mám wifi Broadcom Corporation BCM4322 802.11a/b/g/n Wireless LAN Controller (rev 01)
PS. však to N-MINI je wifiTo byla reakce na to, že je lepší natáhnout kabel...jako klient funguje OK
Jinak na Wi-Fi trvám...Pořád nevíme proč trvá na wifi, proč se mu n-mini nelíbí - proč pokud je to pro PC třeba nekoupí tedy nějakého klienta jiného levnějšího proč musí být do USB atd.... Možná by se našlo jiné řešení.... PS. O pár příspěvků dál píše že ten wifi adaptér chodí takže vyřešeno?
Pořád nevíme proč trvá na wifiProtože jakékoli drátové řešení by mi překáželo.
proč se mu n-mini nelíbí - proč pokud je to pro PC třeba nekoupí tedy nějakého klienta jiného levnějšího proč musí být do USB atd....Protože v zadání bylo, že se musí jednat o USB adaptér. Což je opatření pro případ, že ne všechny počítače v mém okolí musejí mít ethernetový konektor, kdežto USB mají vždy.
Možná by se našlo jiné řešení....Ano, na to jsem se také ptal.
PS. O pár příspěvků dál píše že ten wifi adaptér chodí takže vyřešeno?Ano.
Ještě jednou díky.
Tiskni
Sdílej: