abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 11:00 | IT novinky

    Úřad pro ochranu hospodářské soutěže zahajuje sektorové šetření v oblasti mobilních telekomunikačních služeb poskytovaných domácnostem v České republice. Z poznatků získaných na základě prvotní analýzy provedené ve spolupráci s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ) ÚOHS zjistil, že vzájemné vztahy mezi operátory je zapotřebí detailněji prověřit kvůli možné nefunkčnosti některých aspektů konkurence na trzích, na nichž roste tržní podíl klíčových hráčů a naopak klesá význam nezávislých virtuálních operátorů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    dnes 10:55 | Humor

    Různé audity bezpečnostních systémů pařížského muzea Louvre odhalily závažné problémy v oblasti kybernetické bezpečnosti a tyto problémy přetrvávaly déle než deset let. Jeden z těchto auditů, který v roce 2014 provedla francouzská národní agentura pro kybernetickou bezpečnost, například ukázal, že heslo do kamerového systému muzea bylo „Louvre“. 😀

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 01:00 | Komunita

    Z upstreamu GNOME Mutter byl zcela odstraněn backend X11. GNOME 50 tedy poběží už pouze nad Waylandem. Aplikace pro X11 budou využívat XWayland.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:00 | IT novinky

    Byl publikován plán na odstranění XSLT z webových prohlížečů Chrome a Chromium. S odstraněním XSLT souhlasí také vývojáři Firefoxu a WebKit. Důvodem jsou bezpečnostní rizika a klesající využití v moderním webovém vývoji.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 15:55 | Nová verze

    Desktopové prostředí LXQt (Lightweight Qt Desktop Environment, Wikipedie) vzniklé sloučením projektů Razor-qt a LXDE bylo vydáno ve verzi 2.3.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:55 | IT novinky

    Organizace Open Container Initiative (OCI) (Wikipedie), projekt nadace Linux Foundation, vydala Runtime Specification 1.3 (pdf), tj. novou verzi specifikace kontejnerového běhového prostředí. Hlavní novinkou je podpora FreeBSD.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.11. 11:33 | IT novinky

    Nový open source router Turris Omnia NG je v prodeji. Aktuálně na Allegro, Alternetivo, Discomp, i4wifi a WiFiShop.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 22
    4.11. 05:44 | Komunita

    Na YouTube a nově také na VHSky byly zveřejněny sestříhané videozáznamy přednášek z letošního OpenAltu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.11. 04:33 | Komunita

    Jednou za rok otevírá společnost SUSE dveře svých kanceláří široké veřejnosti. Letos je pro vás otevře 26. listopadu v 16 hodin v pražském Karlíně. Vítáni jsou všichni, kdo se chtějí dozvědět více o práci vývojářů, prostředí ve kterém pracují a o místní firemní kultuře. Můžete se těšit na krátké prezentace, které vám přiblíží, na čem inženýři v Praze pracují, jak spolupracují se zákazníky, partnery i studenty, proč mají rádi open source a co

    … více »
    SUSEMAS | Komentářů: 2
    4.11. 04:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za říjen (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (18%)
     (17%)
     (22%)
     (15%)
     (21%)
     (16%)
     (16%)
    Celkem 319 hlasů
     Komentářů: 15, poslední 2.11. 08:25
    Rozcestník

    Dotaz: Frekvence FSB CPU je vyssi nez FSB MB

    polo23 avatar 4.4.2012 21:15 polo23 | skóre: 28 | blog: polo23
    Frekvence FSB CPU je vyssi nez FSB MB
    Přečteno: 285×
    Ahoj,

    jsem v nasledujici situaci, chci upgradovat MB kde je max frekvence FSB 800MHz a zajimalo by me co se stane kdyz tam dam CPU s FSB 1066MHz. Pojede to tak, ze se CPU automaticky prepne na tech 800MHz a nebo to nepojede vubec?

    CPU: http://ark.intel.com/products/41493/Intel-Pentium-Processor-E6300-%282M-Cache-2_80-GHz-1066-MHz-FSB%29
    MB: http://www.msi.com/product/mb/945GZM6-LV.html#/?div=Detail

    U te desky je primo napsano, ze se da taktovat, ale to nechci. Zajima me to, zda frekvence jde snizit a tim padem by se snizila i frekvence CPU, ale bylo by to provozuschopne...

    Odpovědi

    4.4.2012 23:38 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frekvence FSB CPU je vyssi nez FSB MB
    http://www.fccps.cz/download/adv/frr/Intel_CPUs_vs_chipsets.xls

    http://www.intel.com/Assets/PDF/datasheet/307502.pdf

    Pentium E6300 je Core2Duo 45nm generace. Čipsety rodiny 945 byly původně uvedeny s procesory 65nm generace - a ačkoli hardwarově i945G podporuje až 1066 MHz FSB (945GZ skutečně jenom 800 MHz) a je s těmito procesory bez problému kompatibilní, je ještě taky potřeba, aby ten procesor byl podporován BIOSem, jinak to vůbec nemusí projít POSTem. Podpora pro nové procesory na těchto starých čipsetech je dnes běžná u průmyslových motherboardů s čipsety i945G, které jdou dnes ještě běžně koupit nové... Ale konkrétně u kancelářských boardů mám zkušenost přesně opačnou - výrobci se nenamáhají aktualizovat BIOS, přestože hardware by s tím třeba problém neměl.

    Tip: kupte k tomu procesoru ještě nový board. Pokud má ten starý board pár let naběháno, tak si přepřažení beztak zaslouží. Doporučuji Vaší pozornosti desku GA-G41MT-S2PT, se kterou mám čerstvou zkušenost. Na rozdíl od Vaší dosavadní desky má výhradně solid-polymer elyty. Paměti jsou "bohužel" DDR3, takže to bude chtít taky novou paměť (vezme až 8 GB, což je na DDR3 pár stovek). Kupodivu south-bridge je u tohoto low-endového čipsetu shodný ICH7, který znáte z dosavadní desky. Snad jen chladič north-bridge mohl být podle mého vkusu nepatrně větší (nebo tvarovaný spíš s ohledem na chlazení, než na kosmetiku) - ale já jsem v tomto ohledu vyhlášený hnidopich.
    [:wq]
    polo23 avatar 5.4.2012 09:27 polo23 | skóre: 28 | blog: polo23
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frekvence FSB CPU je vyssi nez FSB MB
    OK, diky za nasmerovani a informace.
    5.4.2012 12:39 ondro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Frekvence FSB CPU je vyssi nez FSB MB
    to polo23: ten procesor ti na tej doske fungovat urcite nebude. Na tej doske ti budu fungovat len starsie 65nm CPU. Kup nejaky pouzity 65nm CPU alebo novy PC.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.