Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
levny mobilni telefon a prislusny kabel.. NNriesim podobny problem na moj server - upozornovanie na rozne situacie cez SMS - aky mobil a kabel zvolit (co najlacnejsie a zaroven aby sa cez kabel mobil dobijal - resp. treba baterku mat v mobile) ?
Ohavně si přihřeju polívčičku - nějaký relevantní hardware, střeva to má Wavecom=>Sierra. Sada AT příkazů pro práci se SMS je podle mého příjemně standardní. Jenom ta cena je spíš "průmyslová", lehce přes 4 kKč vč.DPH.
Nejsem si jist, zda při přijímání SMS lze přepnout cílovou paměť ze SIM nebo onboard Flash na onboard RAM (kvůli opotřebení flashek) - příkaz AT+CPMS. Ale zřejmě by šlo přijímat SMSky i bez lokálního ukládání, modem je forwardne rovnou počítači "unsolicited" hláškou (včetně těla zprávy) - týká se toho příkaz AT+CNMI. Nikdy jsem to nezkoušel. Pokud se týče hotových API, našel jsem letmým dotazem v Googlu jenom smslib (uhh, v Javě) a Gammu/Wammu smsd (IMO pro Vaše použití slibnější). Bohužel bych řekl, že smsd spoléhá na ukládání zpráv v telefonu - v hlavní přijímací smyčce periodicky kontroluje počet zpráv v telefonu a čte je dokolečka. Možná s tím nakonec není problém - odhaduju, že GSM modem bude zprávy ukládat do NOR flashky, která má nějakou životnost...
Tiskni
Sdílej: