abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Zajímavý software

    Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 14:00 | Komunita

    Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | Humor

    Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    1.4. 23:22 | IT novinky

    Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.4. 22:33 | Nová verze

    FreeTube, desktopový klient pro YouTube využívající lokální API, byl vydán ve verzi 0.24.0. Toto velké opravné vydání implementuje SABR (Server-Based Adaptive Bit Rate), což řeší část nedávných problémů s načítáním videí z YouTube, a aktualizuje základní komponenty jako Electron nebo přehrávač Shaka Player.

    |🇵🇸 | Komentářů: 2
    1.4. 16:33 | Humor

    Je tu opět apríl. O víkendu zmizel kamion s 12 tunami tyčinek KitKat. Firmy to využívají k aprílovým žertům. Groupon má super akci. Koupíte 1 tyčinku a dostanete 100 zdarma. Ryanair si přelepil letadla. Šéf Outlooku se ptá, proč mají v baráku 14 beden tyčinek KitKat (𝕏). Prusa Research představuje Prusa Pro ACU a vysvětluje proč přílišné sušení škodí vaším filamentům. Telefon Sony Xperia má miliónnásobný zoom (𝕏). PC.net představil Super Ultrabox 2600 se zajímavými parametry. Další aprílové novinky například na April Fools' Day On The Web.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (29%)
     (3%)
     (5%)
     (1%)
     (14%)
     (24%)
    Celkem 1207 hlasů
     Komentářů: 29, poslední 31.3. 11:17
    Rozcestník

    Dotaz: Media converter vs switch

    Zdeněk Zámečník avatar 9.5.2012 19:42 Zdeněk Zámečník | skóre: 26
    Media converter vs switch
    Přečteno: 203×
    Dokázal by mi někdo porovnat výhody/nevýhody propojení jednotlivých segmentů sítě těmito dvěma způsoby? Předpokládejme rozlehlejší síť, kde všechny racky jsou propojené s jedním centrálním pomocí optických kabelů. Servery a ostatní PC jsou připojena Gigabitovým ethernetem. Napadly mne dva způsoby jak to vše fyzicky propojit:

    A) Koupit SFP switch a všechna optická média napojit do něj. Servery a počítače zapojit do standardních Gigabitových switchů a ty propojit s tímto jedním SFP.

    B) Koupit case na media konvertory a požadované množství konvertorů do něj a všechny tyto konvertory pak připojit do Gigabitového switche propojeným se zbytkem sítě.

    S optickými switchi nemám žádné zkušenosti, proto se takto hloupě ptám. Věřím, že obě řešení splní svůj účel, ale zajímal by mne názor také někoho jiného, co to sebou nese za problémy/nevýhody. První možnost je mnohem nákladnější než ta druhá, ke které se z tohoto důvodu přikláním. Tuším, že tam bude rozdíl v latenci, ale řekl bych že to budou zlomky ms.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    9.5.2012 20:17 mozog | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Media converter vs switch
    Media konvertory + switch -- vice prvku, vetsi sance, ze se neco rozbije.
    9.5.2012 22:43 vandrovnik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Media converter vs switch
    Nám firma kdysi takto dodala 10 media konvertorů. Nejporuchovější součástí toho všeho jsou zdroje k nim - odcházejí slušným tempem. Druhým problémem bylo teplo - dali to do malého racku, na konvertorech nešlo udržet ruku. Doplnili jsme si tam pak větrání a 10 malých zdrojů postupně při poruše nebo na konci záruky vyhazujeme a na napájení používáme jeden počítačový ATX zdroj :-)
    Řešení 1× (Zdeněk Zámečník (tazatel))
    Max avatar 9.5.2012 23:21 Max | skóre: 72 | blog: Max_Devaine
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Media converter vs switch
    Tuto otázku jsem také řešil, ale nevyřešil, jelikož to nehoří.
    Když nad tím teď přemýšlím, tak bych šel asi spíš do toho SFP switche. Člověk sice musí zainvestovat ještě do miniJBIC, ale zase má management, ušetří na propojích a s místem v racku na tom bude líp a se spotřebou možná také.
    Teda za předpokladu, že tím case myslíš něco jako toto : MCR1900 Media Converter Chassis
    Zdar Max
    Měl jsem sen ... :(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.