Byla vydána verze 1.70.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example. Jako reakce na rostoucí obavy z vlivu korporací na vývoj Rustu a předložený návrh restriktivních zásad používání ochranných známek Rustu, byl nedávno představen komunitní fork Rustu se 100 % méně byrokracie: Crab (CrabLang).
Oliver Smith z Canonicalu shrnuje základní vlastnosti „neměnné“ distribuce Ubuntu Core také ve srovnání s protějšky Chrome OS, Fedora Silverblue a MicroOS. Canonical připravuje desktopovou variantu Ubuntu Core vedle dosavadní serverové/embedded.
Z aktualizovaného seznamu chyb (pdf) procesoru AMD EPYC 7002: #1474 - procesor se po 1044 dnech od posledního resetu zasekne [reddit].
Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.22. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.
David Malcolm se ve svém příspěvku na blogu vývojářů Red Hatu rozepsal o vylepšeních statické analýzy (volba -fanalyzer) v GCC 13.
Byla vydána nová stabilní verze 23.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Stoat. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Příspěvek na blogu CZ.NIC upozorňuje na nový útok na weby v Česku. Na honeypotech na Turrisech byla zaznamenána nová aktivita útočníků - probíhající útok na FTP servery, které se vyskytují na stejné IP adrese, jako aktivní WEB server.
Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi 2023.05. Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.
Linux Foundation Europe představila projekt RISE (RISC-V Software Ecosystem), jehož cílem je urychlit vývoj open source softwaru pro architekturu RISC-V.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu pro jednodeskové počítače na platformě ARM, byl vydán ve verzi 23.05. Přehled novinek v Changelogu.
Řešení dotazu:
Podle § 19 odst. 4 písm. b) zákona o dani darovací jsou dary do 20 000,- od této daně mezi osobami ve třetí skupině osvobozeny. Vztah mezi právnickou a fyzickou osobou patří do třetí skupiny. V případě, že přijatý dar tuto částku přesáhne nebude již osvobozen od daně darovací. V případě, kdy by Vám dar vyplatil Váš zaměstnavatel, případně by se jednalo o přijetí daru v souvislosti s výkonem zaměstnání bude tento dar podléhat zdanění daní z příjmů fyzických osob – ze závislé činnosti a funkčních požitků. V případě, že přijmete dar v souvislosti s podnikáním, bude přijatý dar zdaněn jako příjem z podnikání.
Pro prodávající navíc není nákupní cena daňově uznatelným výdajem. Kupující může zaplatit daň z obvyklé ceny.
Pravděpodobnější je drobný reklamní předmět.
Aby bylo možné o náklady na pořízení těchto dárků snížit základ daně z příjmů, musí být dárek podle zákona o daních z příjmů opatřen označením obchodní firmy nebo ochrannou známkou poskytovatele. Jeho pořizovací cena nesmí přesáhnout 500 Kč bez DPH. Zároveň musí být splněna podmínka, že darovaný předmět nepodléhá spotřební dani. Poměrně čerstvou výjimkou z posledně jmenované podmínky jsou tzv. tichá (révová) vína.cena je v tomto případě 0.0 nebo nebude na prodejním dokladu. Všechny ostatní případy jsou prodej a protože je vázaný prodej (donedávna výslovně uveden jako zakázaný)je považován nadále za diskriminaci zákazníka nehrozí možnost vymožení položky uvedené samostatně. Jedinou šancí, kdy vyhraje prodejce je prodej kompletu jako například.
Notebook s brašnou .......................... cena 12 000,-
Tiskni
Sdílej: