openSUSE komunita vybírá nová loga. Jedním z cílů je odlišit se od SUSE. Aktuálně probíhá hlasování o logu openSUSE a čtyř distribucí Tumbleweed, Leap, Slowroll a Kalpa.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2023-12-05. Přehled novinek v příspěvku na blogu a poznámkách k vydání. Nově jej lze používat také s tmavým tématem.
Dnes je to 10 let, co byla vytvořena decentralizovaná kryptoměna Dogecoin. Autoři Billy Markus a Jackson Palmer ji původně zamýšleli jako vtip. Znakem kryptoměny je pes Shiba-Inu známý z internetových memů.
Google Chrome 120 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 120.0.6099.62 přináší řadu oprav a vylepšení (YouTube). Opraveno bylo 10 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře (YouTube).
Byla vydána nová verze 2023.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení. Vypíchnout lze podporu Cloud ARM64, Vagrant Hyper-V a Raspberry Pi 5.
Společnosti IBM, Meta a dalších vice než 50 zakládajících členů (bez Microsoftu a OpenAI) vytvořili mezinárodní alianci AI Alliance pro spolupráci na vývoji a rozvoji otevřené, bezpečné a odpovědné umělé inteligence.
Služba pro hlídání uniklých hesel Have I Been Pwned oslavila 10. výročí. Troy Hunt ji spustil 4. prosince 2013 (Twitter).
Programovací jazyk HTML.
Podpora TORu v Debianu 11 Bullseye a 10 Buster byla ukončena. Doporučuje se přechod na Debian 12 Bookworm.
Příkaz "opakuj donekonečna" je nově v rozporu s podmínkami používání ChatGPT. Příkaz vedl k prozrazení trénovacích dat [/.].
tak tajné dataCold-Boot je relativně jednoduchý (stačí plyn do zapalovačů a deska, které při POSTu nepřepisuje RAM), dokáže ho provést kde kdo (proslýchá se, že třeba i státní složky).
tak takové zařízení nesmí být připojeno do sítěTo je blbý, já s těmi tajnými daty potřebuju pracovat tak, že interagují se světem.
a musí být umístěna v izolované odstíněné místosti kam mají oprávnění vstoupit pouze někteří jedinciTo je trošku na úkor použitelnosti, tazatel (i já) zjevně potřebujeme notebook.
Nevím, jaký máš notebook,ThinkPad T60
ale často je jediná (a nejjednodušší :) možnost zalepit RAMky ve slotu.Celkom fajn návrh, neuvadzas ale, čím to lepiť.
A nebo softwarově, pokud se bojíš jenom o uspaný notebook, tak zahazuj klíč nebo uspávej na disk; pokud máš procesor s AES-NI, zkus TRESOR.Notebook uspávam iba na disk, procesor s AES-NI nemám.
Celkom fajn návrh, neuvadzas ale, čím to lepiť.Zkusil bych to vteřinovým lepidlem (kyanoakrylát). Normálně prostě přes slot nakapat. Útočník pak může maximálně vylomit paměti i s kusem desky a pájet ty vylomené kontakty na zmražených pamětech v šibeničním časovém limitu už se mu chtít nebude :). Hardcore by bylo zalejt to epoxidovou pryskyřicí, ale nevím, jak by to chladilo.
Ehm, to může fungovat jen pokud ten kdo chce data má důvod to udělat nepozorovaně. Předpokládám, že když je řeč o cold bootu tak útočník stroj může fyzicky i zničit, aby se dostal k datům. A senzor na flexku asi ten notebook neměl, že?Presne. Prilepenie zatial je najjednoduchsi a najschodnejsi napad. Otazka je aky vplyv na kyanoakrylat maju napr. riedidla a ci neumoznuju bezpecne vybratie bez porusenia. To iste epoxid. Nevyhodou je nemoznost upgradu.
Opět špatně. Nemusí mít přenosný rentgen, naopak přenese notebook do plně vybavené forenzní laboratoře.aha, akorat ho musi do laboratore prenest hodne rychle, protoze v notebooku nemam baterku a ani ho nemam hybernovanej
A když už bude mít dump paměti tak na to může spouštět programů kolik a jak dlouho chcepripadne si program sam napise?
no nevim, jestli nekdo bude rezat notebook flexkou, tak jaka je pravdepodobnost, ze prerizne DIMM? pokud nevi, kde jsou a nebude mit s sebou prirucni roentgen?Notebook daného typu může znát a příruční rentgen je krabička velikosti většího externího disku. Navíc u většiny notebooků se k paměti dostane prostě po sundání/odlomení vnějšího plastu.
stejne s lepidlem, snad nikdo nepredpoklada, ze pameti budou prilepeny a i kdyby na kyanoakrylat nejaky redidlo fungovalo (IMHO aceton nefunguje, zato vylepta plastovy dily okolo), tak utocnik ztrati minuty, ktery mu potom muzou chybetTo lepidlo bych rozpouštěl pod proudem (tj. refresh stále jede) a acetonem jsme sundavali kyanoakrylát z prstů. Akorát nevím, jestli ho aceton nesudnal díky tomu, že sundal kůži pod ním
1. protoze nejjednoduzsi forma utoku je restartovat pocitac z USB, misto tahani s sebou min. 5 ruznych laptopu na ruzny pametiTaky můžou předem vědět, jaký typ notebooku máš… Starší = DDR, novější = DDR2.
co dat v grubu jako default memtest treba jen s 1s nebo 3s prodlevou pod nejaky nepodezrely label?Já radši zahesloval BIOS.
2. neni to nahodou tak, ze v dumpu pameti ten obvykly program najde jen klice od AES?Existují aeskeyfind (zkoušeno na aes-xts a funguje) a rsakeyfind (nezkoušeno). Pak je ještě jendakeyfind, který jsem nikde nezveřejňoval a který umí hledat všechny klíče, které podporuje dm-crypt (a možná i ostatní SW, nezkoušel jsem), ale jde mu to strašlivě pomalu, zejména pokud byl svazek vytvořen novějším cryptsetupem. dm-crypt totiž klíč ukládá do paměti sekvenčně, takže prostě čteš bajty v okně o délce klíče a zkoušíš. Na všechno ostatní je tu Mastercard.
#!/bin/bash echo LeetHackCrackTheWorldCracker echo "(c) 1992-2015 Jan Hrach" echo License number: 13718-00694-16489-86891-89956 echo Licensed to: CryptoKid echo Unauthorized distribution of this software is PROHIBITED echo For pricing, contact sales @ hrach eu. Educational licenses start with $500 echo i=0 while true; do dd if=key.bin bs=1 skip=$i count=256 of=tmp; cryptsetup luksAddKey --master-key-file tmp test.bin; let i=$i+1; echo $i; done
Tiskni
Sdílej: