V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
„nevím-jak-se-to-jmenuje-ale-dělá-to-5V“7805?
Predpokladám, že účinnosť nebude príliš vysoká.Při srážení z 9 V na 5 bude (překvapivě) 5/9.
technické údaje 1. Solárny panel: 0,4 W 2. kapacita: Li-Polimeri 3.7v/2600MAH 3. Materiály: zliatina hliníka, z amorfného kremíka solárne panely 4. Výstupné napätie: 5.5V 5. Výstupný prúd: 500mAhNabijacku nechas v zasuvke (naprogramujes dig. zasuvku) napr. len v noci a cez den pojde na bateriu + svetlo. Akurat by to chcelo zistit na kolko hodin bude 2600mAh realne stacit a ci nieco podobne nieje na DX lacnejsie...
Zdravim, zneuzijem tuto horucu temu ohladne napajania maliny. :)
Som v situacii, ze mam malinu, tplink 822n (potrebuje externe napajanie (hub a podobne), malina sama nestaci) a dva 3,5" disky Seagate 2TB green. Chcel by som v co najvacsej miere eliminovat tu spustu kablov a nasiel som http://www.dlink.com/us/en/home-solutions/connect/usb-hubs/dub-h7-7-port-usb-2-0-hub .
Ak som to spravne pochopil, tak 5 portov prenasa data a dava 500mA a dva porty su cisto na nabijanie a oba davaju 5V a 1,2A . Moja vizia, hoc mozno nerealna, je takato:
1. Na port s 1,2A pripojit malinu.
2. Tplink 822n wifi dongle na niektory s 500mA
3. Zostali 4 porty s 500mA pre dva Y kable z usb na sata pre 3,5" disky.
Vyrobca toho usb hub-u pise, ze odber by nemal presiahnut 2,4A a 12W.
Diki za odpoved.
Niektore dongle to zvlada napajat bez potreby externeho napajania ( zjavne tvoj je jeden z nich ), ale pri mojom to nehrozi, hned mi restartne malinu. Pripojit ju pripojim, lsusb ju zobrazi, no ako spustim hostapd a by mala zacat pracovat, tak koniec. Zial.
Dakujem samozrejme. ;)
Asi si odpoviem sam :)
1. malina - 3,5W (kedze ju mam pretaktovanu na 1Ghz kvoli vyrazne vyssej rychlosti dat po sieti, tak to bude o nieco viac)
2. Seagate green 2TB - priemerna spotreba pri cinnosti 5,8W (su dva tie disky)
3. Tplink 822n - viac ako 0,7W, kedze potrebuje k pripojeniu k maline externy zdroj napajania.
Vsetko dokopy viac ako 15,8W , takze mozem hladat riesenie dalej zrejme.
Tiskni
Sdílej: