abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | IT novinky

    Po 26 letech od protiprávního policejního zásahu, který byl spuštěn na základě podnětu společnosti Microsoft, Obvodní soud pro Prahu 2 rozsudkem potvrdil, že Mironet prokázal významnou část svého nároku na náhradu škody vůči Ministerstvu spravedlnosti ČR. Soudem nyní přiznaná část nároku znamená rekordní odškodné, jaké kdy české soudy přiznaly za nesprávný postup státu. Spor byl rozdělen na několik škod, u pravomocně uzavřených částí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    dnes 15:22 | Nová verze

    Lehké desktopové prostředí LXQt bylo vydáno ve verzi 2.4.0. Jde o převážně opravné vydání s drobnými vylepšeními podpory Waylandu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    dnes 12:44 | IT novinky

    Počítačová hra Kingdom Come: Deliverance 2 českého studia Warhorse získala cenu BAFTA v kategorii nejlepší příběh. V konkurenci pěti dalších nominovaných děl porazila i úspěšnou francouzskou hru Clair Obscur: Expedition 33, která v letošním ročníku získala cenu za nejlepší hru roku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 12:22 | Komunita

    Projekt KDE oslaví v říjnu 30 let. Matthias Ettrich poslal 14. října 1996 do diskusní skupiny comp.os.linux.misc zprávu, která započala historii projektu. Důležité milníky jsou zobrazeny na časové ose KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    dnes 02:55 | Komunita

    Byly vyhlášeny výsledky letošní volby vedoucí/ho projektu Debian (DPL, Wikipedie). Poprvé povede Debian žena. Novou vedoucí je Sruthi Chandran. Letos byla jedinou kandidátkou. Kandidovala již v letech 2020, 2021, 2024 a 2025. Na konferenci DebConf19 měla přednášku Is Debian (and Free Software) gender diverse enough?

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    dnes 00:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Přidána byla podpora Orange Pi 4 LTS. Přibyl balíček Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:55 | Nová verze

    Implementace VPN softwaru WireGuard (Wikipedie) pro Windows, tj. WireGuard pro Windows a WireGuardNT, dospěly do verze 1.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 16:11 | IT novinky

    V Pekingu dnes proběhl 2. ročník půlmaratonu humanoidních robotů. První 3 místa obsadili roboti Honor Lightning v různých týmech. Nový rekord autonomního robota je 50 minut a 26 sekund. Operátorem řízený robot to zvládl i s pádem za 48 minut a 19 sekund. Řízení roboti měli časovou penalizaci 20 %. Před rokem nejrychlejší robot zvládl půlmaraton za 2 hodiny 40 minut a 42 sekund. Aktuální lidský rekord drží Jacob Kiplimo z Ugandy s časem 57 minut a 20 sekund [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    17.4. 17:11 | Zajímavý článek

    Stanislav Fort, vedoucí vědecký pracovník z Vlčkovy 'kyberbezpečnostní' firmy AISLE, zkoumal dopady Anthropic Mythos (nový AI model od Anthropicu zaměřený na hledání chyb, který před nedávnem vyplašil celý svět) a předvedl, že schopnosti umělé inteligence nejsou lineárně závislé na velikosti nebo ceně modelu a dokázal, že i některé otevřené modely zvládly v řadě testů odhalit ve zdrojových kódech stejné chyby jako Mythos (například FreeBSD CVE-2026-4747) a to s výrazně nižšími provozními náklady.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 8
    17.4. 12:44 | IT novinky

    Federální návrh zákona H.R.8250 'Parents Decide Act', 13. dubna předložený demokratem Joshem Gottheimerem a podpořený republikánkou Elise Stefanik coby spolupředkladatelkou (cosponsor), by v případě svého schválení nařizoval všem výrobcům operačních systémů při nastavování zařízení ověřovat věk uživatelů a při používání poskytovat tento věkový údaj aplikacím třetích stran. Hlavní rozdíl oproti kalifornskému zákonu AB 1043 a kolorádskému SB26-051 je ten, že federální návrh by platil rovnou pro celé USA.

    MakeIranBombedAgain❗ | Komentářů: 13
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (14%)
     (8%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (25%)
    Celkem 1365 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB

    30.10.2012 12:53 qwert
    Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    Přečteno: 1176×
    V poslední době zjišťuju, že nejsem spokojen s klasickou nabídkou "spotřebního PC hardware" - hlavně základní desky - z dílny ASUS, MSI, Gigabyte, ASrock a podobných výrobců. Bohužel v tomto segmentu hraje hlavní roli design, nikoli užitná hodnota a tak se všichni přehánějí kod bude mít víc cool černé PCB, drsnější chladič ve tvaru nábojů, zbraní a podobných k0k0tin, dementnější implementaci UEFI, které místo profesionálního UI vypadají spíše jako rozhraní pro uživatele úrovně diváka teletubbies. Krom Gigabyte si nikdo neobtěžuje uvést v manuálu ani blokové schéma zapojení, takže člověk do poslední chvíle netuší kudy kam co bylo zapojeno (viz PCIe můstky PLX, sdílení Bus ID apod). Věčně rozesraté implementace UEFI/BIOSů mají za následek, že základní funkce platformy občas nefungují a výrobce se ani nesnaží to spravit (pokud se to nepojevuje ve Windows, nebo Windows tuto funkci ani nepodporují. Největší žumpa je v tomto ASUS, který vlastním zákazníkům tvrdí do Xychtu, že Z77 nepodporuje Vt-d (přestože Vt-d běhá i na deskách samotného Intelu), a když už vydá enterprise produkt na serverovém C216 nebo X79 chipsetu, dopadne to úplně stejně -rozbitá DMAR tabulka (nefunkční Vt-d), absence podpory Intel AMT apod. C216 chipset kupodivu vyjma té parodia od ASUSu nikdo další nepoužívá ani pro stavbu hyper-mega-husto-krutopřísné herní desky, přestože se tato možnost takt trochu nabízí....

    Rozhodl jsem se, že touhle cestou už u své nové Workstation nepůjdu. Nevidím důvod kupovat Core i7, když za stejnou cenu je tu Xeon s +4 PCIe linkami (LGA1155) a C216 s podporou AMT (případně Q77 v levném segmentu). Na trhu je celá řada výrobců Industrial motherboardů: ADVANTECH, BCM, AXIOMTEK, na trhu s PC kdysi slavné DFI, ARBOR, PROTECH SYSTEMS, a mnoho dalších... Většina z těchto kousků se ale u nás nedá jednoduše sehnat, navíc má na můj vkus nadbytek nepotřebných PCI slotů.

    Nejjednodušší cestou se tak zdá být deska Supermicro X9SAE-V (lze nakoupit v ČR) + Xeon 1245v2 nebo hotový Workstation od HP Z220 Xeon LGA1155 nebo HP Z420 (Xeon LGA2011). Vypadá to, že při návrhu hotových workstation výrobce přemýšlel (Family attract Loop).

    Uvítám jakékoli připomínky a rady.

    Odpovědi

    30.10.2012 14:54 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    Ja myslim, ze radit ani nepotrebujes..
    30.10.2012 15:05 qwert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    potřebuju. Třeba je tu někdo, kdo už nějaký Industrial motherboard výhodně nakoupil, Třeba tu někdo má zkušenosti s hotovou Workstation od HP či jiného výrobce - sice je tam NBD on site záruka, ale zase si člověk nevymění např. zdroj za standardní ATX (co když u zdroje chybí nějaké později potřebné napájecí kabely?). Třeba tu někdo vlastní něco zajímavého od TYAN či Supermicro. Ocením jakékoli poznatky či připomínky ohledně výhod či nevýhod jednotlivých řešení. Reálné zkušenosti nemám s žádným z těchto produktů (vyjma povrchních s HP stanicemi)
    30.10.2012 15:43 ondro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    U toho HP by som si overil tu podporu vt-d (vt-x). Videl som u zakaznika PC z nizsej rady HP, kde nemohol virtualizovat, lebo mu hlasil, ze nema zapnute vt-x. CPU ho urcite podporovalo (mal intel Ci5) ale v BIOSe nemal ziadnu moznost zapnut-vypnut danu funkcionalitu.

    Ak si v tomto smere zrucny, tak osobne by som odporucal postavit si vlastny PC. Prave kvoli vyhnutiu sa neskorsiemu nakupu znackovych (nestandartnych) komponentov. Mas to cele pod kontrolou a nikto ta nebude umelo obmedzovat pri upgrade alebo vymene komponetov.

    Osobne skusenosti s znackami SuperMicro alebo Tyan nemam, no nebal by som sa ich. Ak planujes pouzit XEON a ECC pmete, tak by som isiel do Supermicro. Ak nie, tak by som odporucal nejaku dosku od Intelu s chipsetom Q77 (DQ77MK).
    30.10.2012 16:44 Nereknu | skóre: 23 | Neřeknu:)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    v praci mam z400 a problemy nejsou. je ale pravda, ze linux man ve win7 jen virtualizovane :)
    1.11.2012 12:43 Michys
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    Pokud bys chtěl pomoct a popřípadě nějakou cenovou nabídku konkrétního řešení od Supermicro, tak mě kontaktuj a můžeme se na něčem domluvit.

    michal.ulrych@anafra.cz, smicro.cz
    11.1.2014 18:12 tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    Ahoj,

    jak by jsi tento problem resil dnes? Snazim se poskladat novej pocitac a nemuzu najit moc relevatnich veci:-)

    Viz moje nove zalozene vlakno, vychazejici z tveho

    https://www.abclinuxu.cz/poradna/hardware/show/386667

    Dikes
    1.2.2014 10:41 qwert
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linux Workstation: Supermicro X9SAE-V vs. HP Z220/Z420 vs. Industrial MB
    Pro zaneprázdněnost a znechucenost tím co je na trhu jsem řešení odložil na neurčito. :-D

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.