Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Ahoj,
hledám nějaký wifi router podporující funkci "bezdrátový opakovač s NAT mezi WiFi WAN rozhraním a Wifi LAN rozhraním", jak to popsal jeden můj kamarád. Abych ten problém popsal ještě laicky - k Internetu jsem připojen pomocí Wifi poskytovatele, který sice umožní více zařízením se připojit do wifi sítě, ale pouze vždy jednomu z nich připojení k Internetu, po přihlášení ve webovém formuláři. To nebyl problém, když jsem měl doma jen jeden notebook, ale s tabletem začíná být to neustále přehlašování dost otravné.
Máte prosím někdo tip na router, který by toto uměl? Případně jak ho najít? Nejsem odborník, takže bych byl rád, kdyby to podporoval out-of-box a já se v tom nemusel nijak vrtat (třeba o openWRT povědomí mám, ale raději bych se tomu vyhnul). Cena tak do 1 500 Kč. Asi nejvíc se mi líbil tento http://www.alza.cz/linksys-e3200-d260667.htm
Předem díky za pomoc.
PS: Rada mzěnit poskytovatele není moc užitečná, chystám se k tomu, ale do té doyb chci také normálně Fungovat
Pokud vím, tak by to měla být nějaká všesměrová anténa, ale nejsem schopný to nijak ověřit.
Připojený jsem síťovkou přímo v notebooku a tabletu, žádný router ještě doma nemám.
Myslel jsem Wifi síťovku
No, od poskytovatele mi jde wifi signál a ten chytám na notebook a tablet. Problém je v tom, že poaskytovatel umožní vždy pouze jendomu zařízení se připojit k Internetu. Takže asi budu chytat signál notebookem, kabelem povedu Internet do routeru, kde vytvořím síť pro tablet. Trošku nepraktické, ale 2 routery si pořizovat nechci
Potřebuju připojit 2 a více zařízení k Internetu, ale poskytovatel to umožňí pouze vždy jednomu, takže potřebuju něco, co mi vytvoří NAT a bude šířit Internet dál.
Doma mám notebook se síťovkou od Intelu 5100 (standardy a b g n) a tablet Nexus 7 (b g n)-
To, co navrhuješ, zní celkem rozumně, jen jsem doufal, že to všechno zvládne router.
Já jsem koukal po tom Linksysu, protože mi přišel i celkem hezký (já vím, je to divný parametr, ale ten router budu mít asi v předsíni, kde se na něj koukat budu).
Co znamená "IP konektivita"? Normálně bych chtěl surfovat a tak, na obou zařízeních. Ale asi to udělám tak, že než si pořídím lepšího poskytovatele, tak notebook připojím k síti, z něj povedu kabel do routeru a ten mi bude vytvářet vnitřní síť, protože ten Linksys asi neumí mód klient.
Co znamená "IP konektivita"?Připojení do Internetu.
Normálně bych chtěl surfovat a tak, na obou zařízeních.Na surfování stačí NAT.
Tiskni
Sdílej: