abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 16:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 154.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 154 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:33 | Nová verze

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 168 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:55 | Nová verze

    Open-source citační manažer Zotero (Wikipedie, GitHub) byl vydán v nové major verzi 10. Přehled novinek v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Nová verze

    Interaktivní editor binárních dat GNU poke byl vydán ve verzi 5.0 (seznam změn).

    |🇵🇸 | Komentářů: 8
    17.8. 18:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 0.85 telnet a ssh klienta PuTTY (Wikipedie). Řešeno je 5 zranitelností.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.8. 13:33 | Zajímavý článek

    Byly publikovány novinky z vývoje GIMPu. Pracuje se na novém formátu souborů. Stávající binární XCF bude nahrazen "zazipovaným XML". XCF zůstane plně podporován pouze pro načítání starých souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    17.8. 12:33 | Zajímavý projekt

    Workshop o umělé inteligenci v Dartmouthu proběhl před 70 lety, od 18. června do 17. srpna 1956. Dvouměsíční soustředění 6–11 informatiků, iniciované Johnem McCarthym, položilo základy oboru umělé inteligence.

    |🇵🇸 | Komentářů: 6
    17.8. 03:00 | Nová verze

    Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 7.1 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 7.2. Podrobný přehled novinek a vylepšení na Linux Kernel Newbies nebo LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 18:55 | Komunita

    Debian dnes slaví 33 let. Ian Murdock oznámil vydání "Debian Linux Release" 16. srpna 1993.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    16.8. 04:22 | Komunita

    Probíhá hlasování o používání LLM při vývoji Debianu. Vývojáři Debianu mají na výběr 9 možností (návrhy A až H a žádný z nich).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (7%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (22%)
    Celkem 2418 hlasů
     Komentářů: 31, poslední 13.8. 00:27
    Rozcestník


    Dotaz: Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty

    19.1.2013 12:26 zmizik
    Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty
    Přečteno: 603×
    Zdravím!

    Na fóru Lenovo jsem se dočetl, že na linux netřeba stahovat ovladače, že linux si všechno nastaví sám. Jenže v nabídce mám pouze rozlišení 1024x768 a já mám displej 16:9, tudíž bych potřeboval nastavit 1366x768. Neví někdo jak na to?

    A ještě jedna drobnost. Systém byl spuštěný a já časem zavřel víko notebooku. Po nějakém čase sem jej otevřel, svítily pouze kontrolky a celé to bylo zamrzlé. Vypl sem to násilně a po zapnutí zase jen svítily kontrolky - jako by byla vadná základní deska... Tak sem to udělal několikrát a nic. Počkal sem 5 minut a notebook normálně naskočil - ze začátku ovšem chvilečku logo výrobce několikrát probliklo.

    Otázka zní - mám si na to dát pozor, hrozí, že příště už to nastartovat nemosím?

    díky, zmizík

    Odpovědi

    clayman avatar 19.1.2013 17:28 clayman | skóre: 13 | Praha 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty

    Též zdravím.

    Co se ovladačů týče, většinu z nich Linux v jádře obsahuje, ale všechno kompletně nastavit nedokáže. Pokud tvůj notebook obsahuje grafiku od AMD nebo nVidia, je možné, že budeš potřebovat ještě poladit pár drobností. :-) Hoď sem typ karty a desktopu, který používáš, a můžem se někam posunout.

    Co se druhého bodu týče -- netušim. Nebyl vybitý? Toreticky to může být hardwarová chyba, ale těžko soudit.

    19.1.2013 17:51 zmizik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty
    díky za ochotu...

    notebook je Lenovo ideaPad z575 a grafika amd radeon hd 6650M.

    napadla mne jedna věc - pokud ten linux spustím jako cloud pod win7, tak tam ta grafika a rozlišení, které bych si přál, funguje. tak sem si myslel, že by stačilo jen zkopírovat nějaký konfigurační soubor. jenže netuším přesně jaký a kde ho najít.
    19.1.2013 18:21 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty
    BackTrack není zrovna distribuce určená pro bežné uživatele, takže to bude trochu složitější. V jádře, co používá BackTrack 5 R3 asi ještě není pořádná podpora pro mobilní Radeony 6xxx, takže nainstalujte AMD Catalysty.
    19.1.2013 21:16 zmizik
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linix BackTrack 5 - instalace grafické karty
    díky, vyřešeno

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.