Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.
ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.
Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.
GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.
V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.
LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.
Facebook má nové logo. Poznáte rozdíl?
Byla vydána nová verze 7.2 v Javě napsané aplikace pro komplexní návrh rozmístění nábytku a dalšího vybavení v interiérech Sweet Home 3D. Vyzkoušet lze online verzi. Před dvěma týdny vyšla placená verze pro chytré telefony a tablety (App Store, Google Play).
Zítra 23. září proběhne Maker Faire Mladá Boleslav, festival plný workshopů, interaktivních činností a především nadšených a zvídavých lidí.
Byla vydána beta verze Ubuntu 23.10 s kódovým názvem Mantic Minotaur. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Dle plánu by Ubuntu 23.10 mělo vyjít 12. října 2023.
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zkušenějších správců počítačových sítí, jakým způsobem by mi doporučili zapojit síť o cca 60 stanicích (Win XP, Win 7). Veškerou kabeláž od klientských počítačů mám v podlaze a je natažena až do serverovny (bez AP, routerů, switchů...). Zde v rackové skříni mám dva switche (TP-LINK TL-SF1048 - http://www.alza.cz/tp-link-tl-sf1048-d155422.htm), modem od poskytovatele připojení a 3 servery (Linux i Windows).
Počítače jsou půl na půl rozděleny do obou switchů. Do jednoho ze switchů jsou zapojeny servery a modem a nakonec jsou oba switche propojeny kabelem, čímž je prakticky propojeno vše - síťové disky, jednotlivé stanice i servery.
Chci se zeptat, zda je to takto opravdu vhodné.
Prakticky skutečný důvod mého dotazu je ten, že mi před nedávnem u půlky počítačů přestalo fungovat internetové připojení. Zjistil jsem, že se tak stalo u všech počítačů připojených k jednomu a tomu samému switchy - takže jsem ho vyměnil a od té doby zase vše funguje. Nicméně dnes ráno se zase objevili velmi krátké výpadky, ale mám pocit, že na tom druhém switchy... Síť jede na těchto zařízeních 2 roky. Je možné, že se obě zařízení porouchali, nebo je takovéto zapojení pro síť náročné?
Děkuji Vám za Vaše názory, příp. pomoc.
Tiskni
Sdílej: