Francouzská Ústavní rada zamítla zákaz používání sociálních sítí dětem mladším 15 let. Francouzská obdoba ústavního soudu uvedla, že opatření představuje nepřiměřený zásah do svobody projevu. Francouzský parlament zákaz schválil na konci července, začít platit měl od září. Šlo o první zákaz sociálních sítí pro děti v Evropě. Členové Ústavní rady se domnívají, že ustanovení „představuje zásah, který není přiměřený, nezbytný ani
… více »Open-source trackball Ploopy Adept má novou verzi nazvanou A+. Stále jde o symetrický desktopový trackball s šasi z 3D tiskárny a firmwarem QMK. Novinkami jsou dvojice tlačítek, jimiž půjde také otáčet, a volitelná opěrka ruky. Funkcionalita firmwaru je rozšířena o gesta, vrstvy a možnost konfigurace za běhu. Schémata a kód jsou jako obvykle na GitHubu. A+ půjde předobjednat za 99 CAD (bez dopravy a cla/DPH).
Prusa Research představil nové modely svých 3D tiskáren: Prusa XL+, CORE One+ (Gen 2) a CORE One L+.
Crown je multiplatformní open source herní engine. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT a GPLv3+. Byla vydána nová verze 0.64. Vyzkoušet lze online demo.
NVIDIA na konci ledna vydala v beta verzi nativního linuxového klienta své cloudové herní služby GeForce NOW. Včera oznámila ukončení beta verze a oficiální podporu Linuxu.
Byla vydána nová verze 3.5.0 nástroje pro inkrementální kopírování souborů rsync (Wikipedie). Přehled oprav a vylepšení v souboru NEWS. Řešeno je 33 zranitelností.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 31 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Firma IBM uvedla svůj první mikropočítač Personal Computer před 45 lety, v srpnu 1981. Základní konfigurace modelu 5150 za 1 565 tehdejších dolarů obsahovala desktop s Intel 8088 a 16KB RAM, Color Graphics Adapter a klávesnici. Právě klávesnice Model F/XT vybavené kapacitními spínači, vlivné a s převodníkem dodnes použitelné, připomíná sběratelský web Admiral Shark's Keyboards.
Slovensko odhalilo ruské součástky ve dvou testovaných zařízeních na zjišťování přestupků v silničním provozu a označilo je za bezpečnostní riziko. S odvoláním na vyjádření slovenského Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) to včera oznámil ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok. Zároveň ohlásil ukončení spolupráce svého úřadu s dodavatelem části uvedeného systému, slovenskou společností Soitron. Opozice, která na problematické kamery upozornila už dříve, vyzvala k odvolání ministra vnitra.
Dle plánu dnes ve 13:00 proběhne veřejný test eDokladů. Jeho cílem je ověřit připravenost aplikace a související infrastruktury na vysokou souběžnou zátěž před podzimními komunálními volbami.
- mame postavenou vpn na Cisco AnyConnect, kde se vybere: "profil" login a heslo a vsechno jede. - v linuxu to resim pres OpenConnect s nastavenim certifikatu - - "VeriSignClass3PublicPrimaryCertificationAuthority-G5.pem" - - a v NetworkManagerum mam (viz nize) a vse funguje.muzete prosim poradit, jak zprovoznit vpn na tomto zarizeni? (idealne, kdyby nekdo resil s timto kouskem hw stejny problem :) ps. v diskuzich jsem narazil na fakt: ze se zarizeni musi rootnout -> nainstalovat tun.ko modul -> nahodit ho do jadra a pak to jede (problem je to rootnuti, pze se ztrati zaruka). diky. j3
[connection]
id=vpn.xxx
uuid=b64eae38-1269-40ef-9c79-61ab1fc24399
type=vpn
autoconnect=false
timestamp=1351511612
[vpn]
service-type=org.freedesktop.NetworkManager.openconnect
gateway=vpn.xxx.com
pem_passphrase_fsid=no
gwcert-flags=2
gateway-flags=2
enable_csd_trojan=yes
cookie-flags=2
cacert=/home/users/xxx/VeriSignClass3PublicPrimaryCertificationAuthority-G5.pem
[ipv6]
method=ignore
[ipv4]
method=auto
may-fail=false
dik za info. firemnim zpusobem se to nejspis nepodari (nejsem spravce :-/ a prave admini ji poslali za mnou, ze ja mam ten linux... a obavam, se ze reseni: are/routeru ~ ipsecvpn: nehrozi...
zkusim to s ni jeste projit.
v kazdem pripade diky za nasmerovani.
problem je to rootnuti, pze se ztrati zarukaPrečo? A aj keby, tak asi nie je problém odrootnuť, resp. resetovať do factory settings (ak sa nepokazí tak, že nič nepôjde...)
Tiskni
Sdílej: