Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
http://www.manualowl.com/p/Asus/P8P67-LE/Manual/148138
(z asus.com nejde dát odkaz)
k desce se píše: "Můžete instalovat 512M, 1G, 2G a 4G unbufered. nonECC" a dále pak "Maximum 32G může být podporováno s 8G nebo větším DIMM, asus aktualizuje QVL (ověřený list dodavatelů) jakmile budou moduly dostupné".
V poslední verzi QVL z 2012
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8P67_LX/Intel-P67-4DIMM-Module-QVL.pdf
se nic o 8G modulech nepíše, resp. tomu nerozumím (jestli můžou být ve všech 4 slotech).
Řešil jsem tento problém se známým co "dělá do HW" (víc než já) a jeho odpověď se mi dost nezdá. Nejdřív tvrdil, že tam jde 16G (což víme), pak že deska je LE (prý lite edition) a ať 32G nezkouším a když jsem říkal, že 32G chci tak začal tvrdit, že by se museli dát ECC a že by "frekvence byla nižší".
Nemáte někdo zkušenost jestli je to možné osadit a/nebo rozumíte někdo problému tak aby jste mi mohli (kvalifikovaně) říct jestli to půjde a případně jaká jsou omezení?
Děkuji
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: