Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Mám Sidewinder X3 od Microsoftu a nemohu si jej vynachválit.
To je dobře. Já to samé říct nemohl.
Na rozdíl od Logitechu a Razeru jejich hardware mi vydrží o mnoho déle, a to dokonce mnohem déle, než je jejich morální životnost.
Dovolím si upozornit, že Logitech AFAIK jako jediný dává na lepší myši tříletou záruku.
Zajděte si vyzkoušet do nějakého obchodu, která Vám do ruky nejvíce sedne. Když se koupí kvalitní myš s kvalitní podložkou, bude se Vám příjemně pracovat, a to bez ohledu na značku. Jen se vždy poohlédněte, zda Vámi vybraný kus nemá na Internetu negativní reference.
+1
výborně padne do ruky
Zapomněl jsi zmínit, že to je subjektivní. Jelikož preferuji levoruký fingertip grip s vysokou citlivostí, zrovna tohle pro mě není to pravé. OP bohužel preferovaný tvar/úchop a citlivost neuvedl.
není to žádná svítící hráčská příšernost
To taky znamená, že agresivněji (typicky oproti G700) šetří energii, což se negativně projevuje na odezvě. To může, ale nemusí vadit.
a má přepínač na chování prostředního kolečka - "chrastění" nebo plynulé točení při scrollování
Ano, to je úžasná věc. Méně úžasné je, že to kolečko jde stisknout jen velmi ztuha a často člověk místo toho jenom posouvá do strany.
potrebuji nejakou bezdratovou mys k noteeboku
Neuvádíš naprosto klíčové parametry:
- What's your grip style?
- What's your sensitivity?
- What's your maximum budget?
- Do you want additional buttons?
- What games do you play?
- Do you mind about prediction?
- Other relevant information:
Input anything else you want.
some examples: LOD, ambidextrous shape, weight, wireless, non-braided cord, glossy finish, button activation force, driverless, onboard memory, etc
Bez toho se absolutně nedá radit.
ktera by bez problemu chodila v Linuxu (Debian)
To je 99 % myší, zvláště těch, které nejsou vysloveně herní.
tak asi trochu ergonometrickou
Takové slovo neexistuje.
budu ji pouzivat cca 5-6hod denne
Trackball nebo rollermouse, když už jsme u toho.
Prečo by neexistovalo. Je to perfektne kromulentné slovo.tak asi trochu ergonometrickouTakové slovo neexistuje.
ale není to ani bezdrátové a ni myšAle je to nejlepší doporučení tady. Co jsem si to pořídil, tak už jsem na myš nesáh (a to mám docela dobrou) a ani nikdy nehodlám.
Používám A4Tech XL-747 a jsem spokojenej. Má přepínání rozlišení a tři programovatelný tlačítka.
Dá se jednoduše naprogramovat pod widlema a pak fachá všude. Má i závažíčka, ale těch si nevšímám, používám ji tak jak jsem ji koupil. Mám rád když vím, že něco držím. Je s tím pak přesnější práce.
Mají ji třeba v alze: A4TechXL747
Já ji ale kupoval v kameným obchodě s PC serepetičkama za 500.
Maximální spokojenost už třičtvrtě roku a stále drží.
Tiskni
Sdílej: