Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek i s náhledy aplikací v Týden v GNOME a Týden v KDE.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 20 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Desktopové prostředí Cinnamon, vyvíjené primárně pro distribuci Linux Mint, dospělo do verze 6.0. Seznam změn obsahuje především menší opravy a v říjnovém přehledu novinek v Mintu avizovanou experimentální podporu Waylandu.
OpenZFS (Wikipedie), tj. implementace souborového systému ZFS pro Linux a FreeBSD, byl vydán ve verzích 2.2.2 a 2.1.14. Přináší důležitou opravu chyby vedoucí k možnému poškození dat.
V ownCloudu byly nalezeny tři kritické zranitelnosti: CVE-2023-49103, CVE-2023-49104 a CVE-2023-49105 s CVSS 10.0, 8.7 a 9.8. Zranitelnost CVE-2023-49103 je právě využívána útočníky. Nextcloudu se zranitelnosti netýkají.
I letos vychází řada ajťáckých adventních kalendářů. Programátoři se mohou potrápit při řešení úloh z kalendáře Advent of Code 2023. Pro programátory v Perlu je určen Perl Advent Calendar 2023. Zájemci o UX mohou sledovat Lean UXmas 2023. Pro zájemce o kybernetickou bezpečnost je určen Advent of Cyber 2023…
Byla vydána verze 2.12 svobodného video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Videoukázky funkcí Flowblade na Vimeu. Instalovat lze také z Flathubu.
Armbian, tj. linuxová distribuce založená na Debianu a Ubuntu optimalizovaná pro jednodeskové počítače na platformě ARM a RISC-V, ke stažení ale také pro Intel a AMD, byl vydán ve verzi 23.11 Topi. Přehled novinek v Changelogu.
Po 4 měsících vývoje byla vydána nová verze 4.2 multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu a na YouTube.
Byla vydána nová stabilní verze 23.11 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Tapir. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
http://wiki.openwrt.org/doc/devel/crosscompile
#!/bin/bash
./mipsel-openwrt-linux-gcc -o displej displej.c
Kterej mám v SDK u toho mipsel-openwrt-linux-gcc
Pro jeden soubor bych asi makefile nedělal.A já klidně.
Já mám pro překlad napsaný skript přelož:Zbytečné, to funguje i bez makefile:
make displejZkus si to. V takovýchto případech pak můj makefile vypadá například takto:
CFLAGS = -g
./scripts/feeds {update,install} -a
čímž dosáhnete indexaci nových balíčků, včetně toho vašeho ve feedech.
Obecná konvence je, že balíček má buď zdrojáky stažitelné pomocí často používaného protokolu zabalené do nějakého archivu, stažitelné pomocí GIT/SVN nebo jsou prostě uložené do nějaké podsložky, často používaná je podsložka src/ či files/. Pokud použijete třetí variantu, tak nakopírujte zdrojáky z files/ do PKG_BUILD_DIR v rámci makra Build/Prepare.
define Build/Prepare
$(call Build/Prepare/Default)
$(CP) ./src/* $(PKG_BUILD_DIR)/
endef
Ono se takhle bez zdrojáků těžce radí, ale kdyžtak mrkněte na nějaké jednodušší balíčky, aplikace, u kterých je Makefile o dost jednodušší.
A hlavně - používat make V=99 nebo make V=s - ten výstup při kompilaci pak bude ukecanej až až! a dost poradí!
Tiskni
Sdílej: