abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 16:44 | Nová verze

    ESP-IDF (Espressif IoT Development Framework), tj. oficiální vývojový framework pro vývoj aplikací na mikrokontrolérech řady ESP32, byl vydán v nové verzi 6.0. Detaily na portálu pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 12:33 | Nová verze

    DeepMind (Alphabet) představila novou verzi svého multimodálního modelu, Gemma 4. Modely jsou volně k dispozici (Ollama, Hugging Face a další) ve velikostech 5-31 miliard parametrů, s kontextovým oknem 128k až 256k a v dense i MoE variantách. Modely zvládají text, obrázky a u menších verzí i audio. Modely jsou optimalizované pro běh na desktopových GPU i mobilních zařízeních, váhy všech těchto modelů jsou uvolněny pod licencí Apache 2.0. Návod na spuštění je už i na Unsloth.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 1
    dnes 03:55 | Nová verze

    Cursor (Wikipedie) od společnosti Anysphere byl vydán ve verzi 3. Jedná se o multiplatformní proprietární editor kódů s podporou AI (vibe coding).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 19:55 | Zajímavý projekt

    Průkopnická firma FingerWorks kolem roku 2000 vyvinula vícedotykové trackpady s gesty a klávesnice jako TouchStream LP. V roce 2005 ji koupil Apple, výrobu těchto produktů ukončil a dotykové technologie využil při vývoji iPhone. Multiplatformní projekt Apple Magic TouchstreamLP nyní implementuje funkcionalitu TouchStream LP na současném Apple Magic Trackpad, resp. jejich dvojici. Diskuze k vydání probíhá na Redditu.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 18:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 10.3 sady aplikací pro SSH komunikaci OpenSSH. Přináší řadu bezpečnostních oprav, vylepšení funkcí a oprav chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:11 | Zajímavý software

    Cloudflare představil open source redakční systém EmDash. Jedná se o moderní náhradu WordPressu, která řeší bezpečnost pluginů. Administrátorské rozhraní lze vyzkoušet na EmDash Playground.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 14:00 | Komunita

    Bratislava OpenCamp 2026 zverejnil program a spustil registráciu. Štvrtý ročník komunitnej konferencie o otvorených technológiách prinesie 19 prednášok na rôzne technologické témy. Konferencia sa uskutoční v sobotu 25. apríla 2026 v priestoroch FIIT STU v Bratislave.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:44 | Humor

    Na iVysílání lze zhlédnout všechny díly kultovního sci-fi seriálu Červený trpaslík.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 04:44 | IT novinky

    Společnost Valve aktualizovala přehled o hardwarovém a softwarovém vybavení uživatelů služby Steam. Podíl uživatelů Linuxu dosáhl v březnu 5,33 % (Windows -4,28 %, OSX +1,19 %, Linux +3,10 %). Nejčastěji používané linuxové distribuce jsou Arch Linux, Linux Mint a Ubuntu. Při výběru jenom Linuxu vede SteamOS Holo s 24,48 %. Procesor AMD používá 67,48 % hráčů na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    1.4. 23:22 | IT novinky

    Společnost Apple slaví padesáté narozeniny. Založena byla 1. dubna 1976.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (15%)
     (7%)
     (1%)
     (12%)
     (30%)
     (3%)
     (5%)
     (1%)
     (14%)
     (23%)
    Celkem 1213 hlasů
     Komentářů: 30, poslední dnes 20:20
    Rozcestník

    Dotaz: Switch PoE 16+ports

    mca avatar 2.8.2013 00:46 mca | skóre: 17 | blog: keep_walking | Lévis, Québec City
    Switch PoE 16+ports
    Přečteno: 268×
    Hledam mng switch business tridy s rozumnym provoznim pomerem a cenou. Switch jako takovy je napajen se sdilene UPS spolecne se zaznamovym serverem ProLiant N40L + S.Monitor (UPS 500W/750VA) v samostatnem subnetu, ktery ridi dohled kamer (zona - senzor - IR) a protipozarni cidla v dome, vcetne varovani a zalohovani snimku z internich kamer na oddelene uloziste. K dohledu lze pristupovat externe pres VPN. Kazdy zaznam je osetreny jednoznacnym identifikatorem.

    - 6x IPCam PoE (max 9.5W 5.8Mbps/IPCam)
    - 2x stropni Access Point s pozarnim cidlem (max 7W/AP)
    - 1x S.Controller (8x cidlo kour, teplota, alarm)
    - 2+ rezervni port do budoucna

    Pozarni cidla (AP) funguji 24/7/365 v aktivnim rezimu. Kamerovy system jako takovy v "pasivnim" modu (pohybovy senzor v definovane zone) u tri venkovnich kamer, ktere zabiraji prostor. Zbyle tri interni kamery (vstupni prostory) jsou aktivni jen v dobe nasi nepritomnosti (typicky dovolena). Pripojka je jistena zaloznim 3G, ktery pokryva selhani primarni linky (SMS notifikace a upload snimku interieru v pripade vniknuti ci pozaru). Cely system by mel vydrzet minimalne 5 minut od vychoziho bodu (vypadek el. energie + vypadek primarni linky), coz je asi priblizne doba, nez-li se k lokalnimu zarizeni fyzicky nekdo dostane.


    Na papire vyhovuje Cisco SF200E-24P(12P-100W), buhuzel zkusenost mi rika, ze nevydrzi tolik co ProCurve (drive 3Com). Osemetna je velikost, mensi nez-li 1U vyhodou, nebudu muset nic rozebirat a vyklizet. Teplota v boxu/schrance se pohybuje mezi 17°C - 20°C (s HW). Diky za vecne nakopnuti a pripadne alternativni napady.
    "Hloupe dotazy posiluji kolektiv... ostatnim v tu chvili stoupne sebevedomi"

    Odpovědi

    2.8.2013 22:13 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Switch PoE 16+ports
    Velikost mensi nez 1U, wut? Imho odpovedel jsi si sam, pouzi technologii se kterou mas zkusenosti.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.