V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Řešení dotazu:
čistě náhodou ženská teď uvažuje o Xperia Mini Protak si ho koupila ... tož GPSka neGPSkuje bez netu a bonzování Googlu, cool (zvlášť s přihlédnutím k tomu, co v daném tarifu stojí u Vodafonu data) telefon "náhodně" vibroval po stisku tlačítek ... že by se to vypínalo v nastavení klávesnice? v nastavení přístupnosti - hardwarová odezva? - všude tam jsou položky na téma vibrací po stisku tlačítka (mimochodem, super, že pro každou podporovanou klávesnici - čínská, japonská ... - zvlášť) ... ale kdeže, bylo to pod nastavením profilu, jestli má zvonit nebo vibrovat ... při nastavování SIP klienta jsem se překlepnul v uživatelském jméně ... že by vrátil nějakou tu unauthorized hlášku? - ale prd, asi po pěti minutách vyblil connection timed out, tak jsem dobu hledal, co je špatně se sítí, než jsem si náhodně všimnul toho překlepu ... btw, tak naokraj, velmi príma featura je, když mi při zadávání jména serveru tvrdošíjně přepisuje "sip" na "šíp" a tak dál ... myslímže brzo to rootnutí a instalaci linuxu vyzkouším i když jsme si původně říkali, že ženská po tom telefonu nechce nic než aby telefonoval a nevidí důvod nejít s androidí masou ...
Navíc tohle je výrobcem podporovaný a zdokumentovaný postup.zdokumentovaný ano, ale co se týče podpory, všude na mě vyskakovaly hlášky, že tohle teda ne, a že je to na moje triko tedy pokud se shodneme na významu slova "podporovaný"; jinak by asi bylo na místě spíše něco ve smyslu "umožněný"
Do neo freerunnera se pokud se nepletu da dokoupit novejsi HW (googli GTA04). Proc fiasco?hm, používal jsi někdy OpenMoko? - jako třeba že chlapci nebyli schopni více než půl roku vyřešit problémy s ovládáním hlasitosti, takže buď neslyšela druhá strana mě nebo já ji, nebo nikdo nic, například? a po přechodu na SHR, totální bordel v repozitářích a chybějící klíčové balíčky? chuťovky QtMoko jako neschopnost nabootovat po vyndání baterky (protože se resetovaly hodiny a pak failnul fsck na striktní kontrole, že poslední čas mountu je v budoucnu)?
Jestli mas problemy s rychlosti N900 muzes se podivat po 'cssu-thumb'. jde o fremantle (respektive vsechno co z nej slo) prekompilovanej do instrukcni sady thumb, takze to setri RAMku.dík za tip, ale to už je fakt pasé
No a nakonec nadeje do budoucnosti: Neo900, Case z Nokie N900 a v nem upravena GTA04. Zustane tam Maemo 5 ale snad tam pojede i nova verze replicantu. Parametry vypadaj dobre, ale problem bude s cenou, zacina se dost vysoko, nejakejch $700.. coz je jak N900 kdyz zacinala.muhaha, tu xperii jsem pořídil za 4,5 kKč i s dopravou, tedy za třetinu toho o čem tady mluvíš, a hardware to má významně lepší
Jestli mas problemy s rychlosti N900 muzes se podivat po 'cssu-thumb'. jde o fremantle (respektive vsechno co z nej slo) prekompilovanej do instrukcni sady thumb, takze to setri RAMku.A jak je to potom s aplikacemi z jiných repozitářů? Nemusí být taky překompilované pro tuto instrukční sadu?
Tiskni
Sdílej: