Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.
Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).
Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.
Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.
Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).
OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.
Společnost OpenAI představila AI modely o3 a o4-mini (𝕏).
Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.
Řešení dotazu:
Nejde smazat z vadného disku data bez toho, že by tam bylo vidět vniknutíProto je nejlepsi mit sifrovany disk a potom je mozne v pripade poruchy vesele reklamovat
1. Pokud v disku cvaká, tak je nefunkční a normální smrtelník z něj nic nepřečte. Kdo má schopnosti a vybavení i z takového disku data dostat, toho nějaká pootočená plotna nezastaví.
2. Jak jsem psal v bodu 1, normálně je disk nepoužitelný a pokud na něm máš data, ke kterým by se i přesto stálo za to dostat, tak disk nereklamuj a fyzicky ho znič. V opačném případě je to zbytečná paranoia a svým postupem si akorát zaděláváš na problémy.
Současné hlavičky v HDD vyvíjí magnetizaci 0,5 až 2 Tesla (různé zdroje se v tomto bohužel rozcházejí). Neodymy mají typicky 1,3 Tesla. A ještě je třeba si uvědomit, že to pole klesá se čtvercem vzdálenosti.
Jinak, když si nějaký disk zkusíš rozebrat, tak zjistíš, že přímo v pohonu ramene hlavček jsou neodymové magnety. Kdyby platilo, co tvrdíš, tak by ten disk vůbec nemohl fungovat.
Tiskni
Sdílej: