abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 03:44 | Nová verze

    Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 02:11 | Komunita

    Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:44 | Nová verze

    Google Chrome 146 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 146.0.7680.71 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 29 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Nová verze

    D7VK byl vydán ve verzi 1.5. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 3 (novinka), 5, 6 a 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 23:22 | Nová verze

    Bylo vydáno Eclipse IDE 2026-03 aneb Eclipse 4.39. Představení novinek tohoto integrovaného vývojového prostředí také na YouTube.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 10:22 | Upozornění

    Ze systému Slavia pojišťovny uniklo přibližně 150 gigabajtů citlivých dat. Jedná se například o pojistné dokumenty, lékařské záznamy nebo přímou komunikaci s klienty. Za únik může chyba dodavatelské společnosti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    včera 10:11 | IT novinky

    Sněmovna propustila do dalšího kola projednávání vládní návrh zákona o digitální ekonomice, který má přinést bezpečnější on-line prostředí. Reaguje na evropské nařízení DSA o digitálních službách a upravuje třeba pravidla pro on-line tržiště nebo sociální sítě a má i víc chránit děti.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 32
    včera 09:33 | IT novinky

    Meta převezme sociální síť pro umělou inteligenci (AI) Moltbook. Tvůrci Moltbooku – Matt Schlicht a Ben Parr – se díky dohodě stanou součástí Meta Superintelligence Labs (MSL). Meta MSL založila s cílem sjednotit své aktivity na poli AI a vyvinout takovou umělou inteligenci, která překoná lidské schopnosti v mnoha oblastech. Fungovat by měla ne jako centralizovaný nástroj, ale jako osobní asistent pro každého uživatele.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 00:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 44 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 14. dubna.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (16%)
     (7%)
     (0%)
     (11%)
     (29%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (13%)
     (25%)
    Celkem 1055 hlasů
     Komentářů: 26, poslední dnes 08:56
    Rozcestník

    Dotaz: Reklamace notebooku, jak popsat projev závady

    6.1.2014 22:16 sonicx10
    Reklamace notebooku, jak popsat projev závady
    Přečteno: 521×
    Dobrý den, předem se omlouvám pokud se ptám v nesprávné sekci, nevím kam dotaz zařadit.

    Chystám se reklamovat notebook (Asus K53SC), který se abnormálně přehřívá při čemž zlobí i ACPI (proces kworker vytěžuje procesor na 100%), zřejmě souvisí jedno s druhým, ale nevím jestli se notebook přehřívá kvůli ACPI a nebo se přehřívá kvůli úsadám prachu a ACPI zlobí proto, že se přehřívá.

    Zde https://eu-rma.asus.com/pick_eu/cz/rma_confirm.aspx?country=cz&rma_form=nb_pick žádají o popsání toho, jak se závada projevuje pod MS Windows a zda jsem se ji pokoušel řešit. Jak jim mám tedy popsat závadu, když nevím jak se projevuje pod MS Windows? Záruka by se měla vztahovat pouze na HW a při tom se stále ohánějí okny, tak že se v tom úplně ztrácím. Díky za rady.

    PS: Proces kworker se vyskytoval v Linux Mint 12, Mint 16 a dokonce i po nabootování Slaxe, tudíž si nemyslím, že je to bug jádra.

    Odpovědi

    6.1.2014 22:23 rdsg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Reklamace notebooku, jak popsat projev závady
    Hod na to widle z warezu, podle mě máš slušnou šanci, že ti to tam bude taky dělat psí kusy. Minimálně si ušetříš problémy s tím, že se budeš muset dohadovat s blbcema co neznaj kworker :)
    H0ax avatar 7.1.2014 07:14 H0ax | skóre: 36 | blog: Odnikud_nikam
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Reklamace notebooku, jak popsat projev závady
    updatnul jsi bios?
    uid=0(root) gid=0(root) skupiny=0(root)
    8.1.2014 13:16 sonicx10
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Reklamace notebooku, jak popsat projev závady
    Vyřešeno. Proces vytěžující jedno jádro se objevil i pod win a pod win se ntb vlivem přehřátí i vypíná. Ntb jde na reklamaci. Více tady pro zájemce http://forum.root.cz/index.php?topic=8193.0

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.