Bun (Wikipedie), tj. běhové prostředí (runtime) a toolkit pro JavaScript a TypeScript, alternativa k Node.js a Deno, byl vydán ve verzi 1.2. Představení novinek také na YouTube. Bun je naprogramován v programovacím jazyce Zig.
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 10.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Byla vydána nová stabilní verze 7.1 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 132. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Vývojáři Debianu oznámili, že v březnu bude zahájeno zmrazování Debianu 13 s kódovým názvem Trixie. Současně bylo oznámeno, že kódový název Debianu 15 bude Duke. Debian 14 bude Forky.
Free Software Foundation (FSF, Nadace pro svobodný software) oslaví v říjnu 40 let od svého založení. Při této příležitosti proběhla soutěž o logo k této události. Dnes bylo vyhlášeno vítězné logo. Navrženo bylo v GIMPu.
Google zpřístupnil Gemini Live, svůj nástroj pro hlasovou komunikaci s umělou inteligencí, v českém a slovenském jazyce pro Android a brzy i iOS. Gemini Live umožňuje vést s AI přirozené rozhovory.
Port počítačové hry Pitfall! z roku 1982 napsané pro Atari 2600 si lze zahrát ve webovém prohlížeči. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.
Multiplatformní multimediální knihovna SDL (Simple DirectMedia Layer) byla oficiálně vydána v nové major verzi 3 (3.2.0). Změny jsou popsány v README pro migraci aplikací z SDL 2 na SDL 3.
Wine bylo po roce vývoje od vydání verze 9.0 vydáno v nové stabilní verzi 10.0. Přehled novinek na GitLabu. Vypíchnuta je nová architektura ARM64EC a podpora High DPI škálování.
Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil nástroj deduplidog pro odstranění duplicitních souborů.
Pozor, když jsem to onehdy zkoušel já, telefon nevydržel dluhodobé připojení k pc a nabíječcce (byla to nějaká stará Nokia 3310)Uvidíme, momentálně takové řešení nasuzuju a při testování to zdá se fungovalo.
Pokud SMS brána jako služba, tak je potřeba mít funkčnost nějak smluvně garantovanou - někteří poskytovatelé občas SMS nedoručí, i když byla správně předána s úspěšných chybovým kódem.To samozřejmě platí i pro GSM.
Problém je, že Odorik není příliš spolehlivý :(.Jak to? Probíral jsem to s nima a říkali, že problém nastává v případě, kdy uvádám číslo odesílatele SMS. Pokud nechám číslo brány Odorik nebo textový řetězec, je doručení spolehlivé. Problém je údajně v chování siti Vodafone a T-mobile, kdy někeré SMS prostě zahazují. Vzhledem k dobrým zkušenostem s Odorikem (říkají věci na férovku) si myslím, že vědí co říkají. Já mám špatnou zkušenost zase se infobip.com, kdy SMS prostě nechodily nebo třeba až za několik dní - dost náhodně. Co prosákly informace, tak je také problém v předávání mezi sítěma a nějakou antispam politikou. Ale oficiální vyjádření k tomu nemáme. Odorika chceme právě použít jako záložní řešení, pokud by infobip.com zase selhávalo. Zajímají mě proto zkušenosti.
Tiskni Sdílej: