Vývojáři mobilní Datovky prosí o pomoc s testováním beta verze mobilní Datovky s novým grafickým rozhraním, podporou pro tmavý režim a podporou pro VoDZ. Aplikace je zatím dostupná pouze pro zařízení Android a je umístěna v samostatném instalačním kanále Datovka Beta. Tento kanál slouží pro testovaní nové funkcionality a grafického uživatelského rozhraní. Datovka Beta se instaluje jako samostatná aplikace s vlastními daty, která
… více »Harlequin byl vydán ve verzi 1.0.0. Jedná se o TUI (Text User Interface) IDE (Integrated Development Environment) k systému pro správu SQL OLAP databází DuckDB.
Po roce a půl od představení DALL·E 2 představila společnost OpenAI novou verzi DALL·E 3 svého AI systému pro generování "realisticky vypadajících obrázků nebo uměleckých děl" na základě popisu v přirozeném jazyce, viz příklad "kosmonaut na koni fotorealisticky". Jednou z novinek je integrace s ChatGPT.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi: MagPi 133 (pdf) a HackSpace 70 (pdf).
Po půl roce vývoje od vydání verze 44 bylo vydáno GNOME 45 s kódovým názvem Rīga. Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře. Krátké představení na YouTube. Jednou z nejviditelnějších změn je odstranění tlačítka Činnosti (Activities) v levém horním rohu. Nově je tam indikátor ploch. Výchozím prohlížečem obrázků je nově Loupe, nahradil Eye of GNOME (eog). Novou aplikací pro práci s webovou kamerou je Snapshot, nahradil Cheese. Rozšíření GNOME Shellu fungující v předchozích verzích nejsou s verzí 45 kompatibilní.
Linux Foundation představila a zaštítila svobodný a otevřený fork Terraformu s názvem OpenTofu. Ten vznikl pod původním názvem OpenTF jako reakce na přelicencování Terraformu na BSL (Business Source License) společností HashiCorp.
Google oznámil (en), že konverzační AI Bard (Wikipedie) může nyní komunikovat s aplikacemi a službami Google: "Díky nejnovějšímu rozšíření služby může Bard najít a zobrazit relevantní informace z nástrojů společnosti Google, které používáte každý den, jako je například Gmail, Dokumenty, Disk, Mapy, YouTube a Letenky Google, a to i když jsou potřebné informace v různých aplikacích a službách."
Apache Pinot (GitHub, Wikipedie) dospěl do verze 1.0. Jedná se o realtimeový distribuovaný OLAP datastore navržený tak, aby na OLAP dotazy odpovídal s nízkou latencí.
Byla vydána Java 21 / JDK 21. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 15. Jedná se o LTS verzi. Nová Java / JDK vychází každých 6 měsíců.
Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 39, tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 17. října. Nový Fedora Linux přinese GNOME 45, LibreOffice 7.6, GCC 13.2, …
Pozor, když jsem to onehdy zkoušel já, telefon nevydržel dluhodobé připojení k pc a nabíječcce (byla to nějaká stará Nokia 3310)Uvidíme, momentálně takové řešení nasuzuju a při testování to zdá se fungovalo.
Pokud SMS brána jako služba, tak je potřeba mít funkčnost nějak smluvně garantovanou - někteří poskytovatelé občas SMS nedoručí, i když byla správně předána s úspěšných chybovým kódem.To samozřejmě platí i pro GSM.
Problém je, že Odorik není příliš spolehlivý :(.Jak to? Probíral jsem to s nima a říkali, že problém nastává v případě, kdy uvádám číslo odesílatele SMS. Pokud nechám číslo brány Odorik nebo textový řetězec, je doručení spolehlivé. Problém je údajně v chování siti Vodafone a T-mobile, kdy někeré SMS prostě zahazují. Vzhledem k dobrým zkušenostem s Odorikem (říkají věci na férovku) si myslím, že vědí co říkají. Já mám špatnou zkušenost zase se infobip.com, kdy SMS prostě nechodily nebo třeba až za několik dní - dost náhodně. Co prosákly informace, tak je také problém v předávání mezi sítěma a nějakou antispam politikou. Ale oficiální vyjádření k tomu nemáme. Odorika chceme právě použít jako záložní řešení, pokud by infobip.com zase selhávalo. Zajímají mě proto zkušenosti.
Tiskni
Sdílej: