abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:33 | IT novinky

    Společnost Notion Labs stojící za softwarovou platformou pro spolupráci Notion (Wikipedia) oficiálně představila (YouTube) poštovního klienta Notion Mail. Aktuálně funguje pouze nad Gmailem.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.12 z Debianu vycházející linuxové distribuce DietPi pro (nejenom) jednodeskové počítače. Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.4. 03:55 | Nová verze

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.4. 19:44 | Komunita

    Ubuntu 25.10 bude (𝕏) Questing Quokka (pátrající klokan quokka).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.4. 11:55 | Zajímavý software

    Ubisoft uvolnil zdrojové kódy softwaru Chroma pro simulaci barvosleposti pro vývojáře počítačových her. K dispozici jsou na GitHubu pod licencí Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.4. 02:00 | Nová verze

    Defold (Wikipedie) je multiplatformní herní engine. Nejnovější verze je 1.10.0. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu. Licence vychází z licence Apache 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    18.4. 13:00 | Bezpečnostní upozornění

    Správa služeb hlavního města Prahy se potýká s následky kyberútoku. Hackerská skupina začala zveřejňovat na internetu některé z ukradených materiálů a vyzvala organizaci k vyjednávání. Ta zatím podrobnosti k případu sdělovat nechce. Případem se zabývá policie i Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    18.4. 12:33 | Zajímavý software

    OCCT je oficiálně k dispozici na Linuxu (YouTube). Jedná se o proprietární software pro zátěžové testování a monitorování hardwaru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    18.4. 02:44 | IT novinky Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    17.4. 17:55 | Nová verze

    Canonical vydal Ubuntu 25.04 Plucky Puffin. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Jedná se o průběžné vydání s podporou 9 měsíců, tj. do ledna 2026.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (59%)
     (1%)
     (10%)
     (20%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (2%)
    Celkem 404 hlasů
     Komentářů: 18, poslední 17.4. 12:41
    Rozcestník

    Dotaz: havarie RAID radice

    1.3.2014 19:04 remq
    havarie RAID radice
    Přečteno: 329×
    Ahoj,

    chtel jsem se zeptat jestli je mozne nasledujici:

    budu mit 2 servery, oba jsou pripojeny do JBOD storage (ktera ma SAS expandery). Oba servery budou mit RAID radic, napr takovy: http://www.lsi.com/products/raid-controllers/pages/megaraid-sas-9286-8e.aspx

    Na jednom serveru udelam ze skupiny disku v tom JBODu RAIDove pole, na ten vysledny virtualni disk nainstaluju operacni system atd. Ted rekneme, ze tento server havaruje. Budu si moci to RAIDove pole s tim virtualnim diskem spustit z toho druheho serveru aniz bych musel ten RAID reinicializovat pomoci toho RAID controlleru v tom druhem serveru (tim bych prisel o data)?

    Odpovědi

    1.3.2014 20:01 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: havarie RAID radice
    V manualu k teto karte, je kapitola 1.6.8 "Drive Migration", ktera za urcitych podminek dovoluje popisovany scenar.
    5.3.2014 12:57 frr | skóre: 34
    Rozbalit Rozbalit vše Re: havarie RAID radice
    Je to obvyklá vlastnost RAIDů. Dokonce to typicky funguje i v případě, že disky navzájem proházíte v šachtách - firmware RAIDu má na discích uložena nějaká metadata, podle kterých pozná, kam který disk v poli patří.
    [:wq]

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.