Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.6. Přehled novinek s náhledy v oznámení na blogu.
V Edici CZ.NIC, knižní řady správce české národní domény, vychází nová kniha Martina Malého Kódy, buildy, firmwary. Autor po půl roce od vydání předchozího titulu přichází se svou již sedmou knihou, tentokrát zaměřenou na vývoj programového vybavení pro embedded zařízení. Publikace s podtitulem Základy vývojářského řemesla pro tvůrce hobby elektroniky nabízí praktického průvodce pro všechny, kdo své projekty vytvořené s Arduinem
… více »V Brně na FIT VUT probíhá dvoudenní open source komunitní konference DevConf.CZ 2026. Na programu je celá řada zajímavých přednášek, lightning talků, meetupů a workshopů. Přednášky lze sledovat i online na YouTube kanálu konference. Aktuální dění lze sledovat na Matrixu, 𝕏 nebo Mastodonu.
Byla vydána nová verze 15.1 svobodného unixového operačního systému FreeBSD. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.
Vývojáři Ubuntu představili projekt Myna, tj. iniciativu zaměřenou na přidání funkce převodu řeči na text do prostředí desktopu Ubuntu. Dle plánu již v Ubuntu 26.10.
Společnost Epic Games představila nový open source systém pro správu verzí Lore navržený pro "bezprecedentní škálovatelnost dat i týmů a optimalizovaný pro projekty, včetně her a zábavy, které kombinují kód s velkými binárními soubory, aby uspokojil potřeby vývojářů i umělců". Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) provedl v říjnu 2024 místní šetření u společnosti Seznam.cz. Úřad prověřoval důvodné podezření na možné protisoutěžní jednání, konkrétně zneužití dominantního postavení. Krajský soud v Brně v květnu 2025 konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné. Nejvyšší správní soud (NSS) včera rozhodl, že šetření bylo provedeno v souladu se zákonem. Krajský soud bude muset případ posoudit znovu.
Byl představen skládací telefon Commodore Callback 8020. Ani hloupý, ani chytrý. Pro fanoušky Commodore a digitálního minimalismu. Bez webového prohlížeče a sociálních sítí. S předinstalovaným WhatsAppem. S operačním systémem Sailfish OS.
V OpenBSD byla objevena 27 let stará chyba v ppp pomocí níž lze vzdáleně obejít autentifikaci. Chyba byla nahlášena 12.6. a 14.6. byla opravena. Bližší info v článku A 27-Year-Old Authentication Bypass in OpenBSD's PPP Stack.
Odpověď Evropské komise (pdf) k evropské občanské iniciativě Stop Destroying Videogames, jež je součástí hnutí Stop Killing Games: "Komise se domnívá, že v této fázi nemůže navrhnout právní povinnost zachovat hratelnost videoher poté, co přestaly být poskytovány komerčně. Důvodem jsou i stávající práva duševního vlastnictví. Podle autorského práva EU mají nositelé práv výlučná práva ke svým výtvorům. Kromě autorských práv mohou být
… více »
Takže by mě zajímalo jestli do toho Della by šel nějakej WWAN modem, který by zvládal LTE síť. Když bude odpověď, že není možnost osadit LTE modulem tak jaký jiný notebook pořídit?
displej matný nebo antireflex :- úhlopříčka 11-12 (i těch 13,3 zkousnu jako krajní možnost), rozlišení 1366X768 a více, aby měl klasickou šachtu pro 2,5 HDD sata (ideálně verzi 3, mám SSD v Dellu). Je mi jedno jestli bude novej nebo jetej ale kvalitou zpracování aby nebyl horší než Latitude nebo Thinkpad tzn. žádnej plastovej mrzák značky acer. HDMI a USB 3.0 výhodou nikoliv podmínkou. Výdrž minimálně 4 hodiny. Bezproblémový chod linuxu (používám Manjaro s LXDE + Compiz). GK postačuje integrovaný Intel
je tam ExpressCard/54
4) antény, slot na sim a 3G WWAN modem v notebooku mám tudíž to co jsi navrhl je mi k ničemu už ze dvou důvodů. Potřebuji LTE (né že by 3G
nestačilo, ale na chalupě mám jen EDGE a LTE)
5) takže buď jinej noťas kde bude fungovat WWAN LTE modem a nebo jestli jde nějakej do toho DELLa
ExpressCard trošku víc vyčnívá, neviděl jsem LTE kartu, která by byla velikostně malá. WWAN modemů existuje dost, ale cenovka 4000+ je skoro až přehnaná. Na druhou stranu nevidím důvod, proč to nezkusit, máš 2 týdny na vrácení zboží :)
No, podle Zdravím, "mám Dell Latitude D630 s 3G modemem a zpět už net na cestě přes usb modem nechci." jsem právě pochopil, že máš ten usb modem, možná mi vypadlo slovíčko zpět![]()
Chybný úsudek. IMHO je velku zřejmé, že pisatel měl dříve notebuk + USB 3G paskvil, teď ale má notebuk s integrovaným 3G paskvilem ale je mu to málo a přemýšlí, jak apgrejdnout notebuk tak, aby to bylo s integrovaným LTE. V této souvislosti odvrací případnou námitku: „vyser se na to a vraž tam USB LTE paskvil“ s tím, že USB paskvil už jednou měl a nikdy více (aneb se soudruhem Půťynem na věčné časy)...
Tiskni
Sdílej: